Jak stworzyć biznesplan i mieć pracę marzeń? Darmowe warsztaty

2019.01.02 12:23
Czasem wystarczy odpowiednia wiedza i nastawienie, by znaleźć pracę swoich marzeń. Pomóc mogą darmowe warsztaty.
Jak stworzyć biznesplan i mieć pracę marzeń? Darmowe warsztaty
Fot: pixabay.com

Urząd Pracy w Białymstoku zaprasza na warsztaty

Co miesiąc Urząd Pracy w Białymstoku wychodzi na przeciw osobom bezrobotnym, próbując zachęcić je do jeszcze większej aktywności w poszukiwaniu pracy. Przydatne informacje, których udzielają specjaliści, mają ułatwić znalezienie wymarzonego pracodawcy. Eksperci wyjaśniają też, co należy zrobić, by samemu założyć działalność gospodarczą i jak ją prowadzić, by przynosiła zyski.

21 stycznia odbędą się warsztaty "Asertywność bez tajemnic". Podczas wydarzenia omówione zostanie pojęcie asertywności, zachowania i budowania postawy. Eksperci pokażą też techniki asertywne.

Kolejne spotkanie nosi tytuł "Skutecznie zarządzam sobą w czasie". Okazuje się, że wielu z nas ma problem z planowaniem swoich obowiązków, co przekłada się m.in. na znalezienie dobrej oferty zatrudnienia bądź odnalezienie się w obecnej pracy. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają sposoby formułowania i realizacji celów, dowiedzą się, jak zastosować zasadę SMART i jak indywidualnie zarządzać swoim czasem. Wykładowcy podpowiedzą również, jak radzić sobie z zaległościami.

Następne warsztaty pt. "Bądź skuteczny w poszukiwaniu pracy" zaplanowano na 23 stycznia. Podczas nich prowadzący wyjaśnią, jakie są zasady pisania CV oraz listu motywacyjnego. Opowiedzą też o najczęściej pojawiających się błędach dokumentach aplikacyjnych oraz jak prezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej, by zwrócić uwagę pracodawcy. Słuchacze poznają także metody selekcji i rekrutacji.

Jak zwalczyć stres i stworzyć doskonały biznesplan?

Dzień później można będzie dowiedzieć się jak skutecznie "Zredukować stres". W trakcie warsztatów prelegenci opowiedzą o roli stresu w życiu człowieka. Okazuje się, że to właśnie nerwy wielokrotnie stają na drodze do kariery. Chętni będą mogli poznać i praktycznie przećwiczyć techniki relaksacji oraz inne metody radzenia sobie ze stresem.

25 stycznia organizowane są warsztaty, które niewątpliwie przydadzą się osobom, które chciałyby założyć własną działalność gospodarczą. Aby odnieść sukces, warto przygotować sobie wcześniej odpowiednie analizy. Dlatego urząd pracy zaprasza na szkolenie "Biznesplan od podstaw". W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzą się, czym jest biznesplan, jaka jest jego użyteczność i jaką rolę odgrywa podczas ubiegania się o dotację z PUP lub w ramach projektów UE. Wykładowcy pokażą, jaka jest struktura biznesplanu i jak się prawidłowo przygotować do jego stworzenia.

Pod koniec miesiąca (28-29 stycznia) odbędzie się szkolenie pt. "Odkryj swój potencjał zawodowy i osobisty". To szansa na poznanie własnego potencjału i odkrycie swoich możliwości oraz wykorzystanie ich na rynku pracy. Prelegenci wyjaśnią, jak kształtować aktywne postawy i nauczą, jak świadomie kierować swoimi decyzjami i drogą zawodową.

Informacje i zapisy: telefonicznie 85 74 97 244, biciz@wup.wrotapodlasia.pl albo osobiście przy ul. Pogodnej 22. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Każdy może wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1803 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39