Jak wygląda blokowisko z ponad 11. piętra oczami Ikara?

2012.01.24 00:00
"Modulor" to spektakl inspirowany życiem i twórczością Le Corbusier'a, Picassa i obywateli należących do wspólnoty mieszkaniowej. Spektakl jest próbą spojrzenia na blokowisko oczami wzniesionego ponad jedenastym piętrem Ikara poszukującego wyjścia z plątaniny piwnic, klatek i pięter. We środę, 25 stycznia i w piątek, 27 stycznia w Teatrze TrzRzecze odbędą się otwarte pokazy pracy w toku.
Jak wygląda blokowisko z ponad 11. piętra oczami Ikara?
Fot: materiały organizatora

Stoją swobodnie lub w rzędach. Oddychają zatrzaskiwaniem drzwi i okien. Sygnalizują życie arytmią świateł. Ignorują wschód i zachód słońca. Wielopiętrowe giganty czule nazywane blokowiskiem. A między nimi ścieżki wydeptane w pamięci emocjonalnej, te same od lat, tworzące labirynt, z którego wydostać się można stawiając czoła Modulorowi. Jak stoczyć walkę z tworem powołanym przed laty w myśl szczytnej idei, by dawać bezpieczeństwo, wygodę i ciepło?

Na pomysł spektaklu o blokowiskach wpadali: Marta Jasińska, Robert Jarosz i Ewa Woźniak. Pokazy pracy w toku odbędą się w dniach 25 i 27 stycznia o godz. 19. Po pierwszym pokazie odbędzie się również dyskusja na temat projektu. Rezerwacja wejściówek pod adresem e-mail: spektaklmodulor@gmail.com

Spektakl realizowany jest w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku, współfinansowany ze środków Funduszu Wyszehradzkiego.

MAG

1327 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39