Białystok Online

Kultura i Rozrywka

Jak wyglądała przedwojenna Polska? O tym opowie film z muzyką na żywo. Zagra Polski Piach

2023.08.22 16:25
Jak wyglądała przedwojenna Polska? O tym opowie film z muzyką na żywo. Zagra Polski Piach
Fot: Materiały prasowe

W ramach festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar odbędzie się seans filmu "Szkice z Polski". Produkcji będzie towarzyszyła muzyka na żywo, którą wykona zespół Polski Piach.

Szkice z Polski został stworzony przez podróżnika i filmowca Maurice'a Bekaerta. Jest jedną z dwóch produkcji podróżniczych, ocalałych na 35 mm taśmie. Film przeniesie oglądających w świat sprzed wojny, ukazując obrazy życia w tamtych czasach. "Szkice z Polski" ukazuje autentyczny wygląd odwiedzanych przez Bekaerta miejsc w 1931 roku. Są to m.in. południowa Polska i Gdynia. O przybyciu Maurice'a Bekaerta donosił w tamtych czasach komunikat Polskiej Agencji Telegraficznej.

Filmowi będzie towarzyszyć muzyka na żywo, którą wykona zespół "Polski Piach". To zespół, który został zainicjowany przez Patryka Zakrockiego i wywodzi się ze środowiska improwizatorów i eksperymentalnego jazzu. Ich brzmienia czerpią z tradycji bluesa afrykańskiego, polskiej muzyki ludowej oraz współczesnych trendów. Ten zespół nie tylko oddaje hołd klasycznym brzmieniom, ale także tworzy autorskie kompozycje, które odzwierciedlają krajobraz, naturę oraz uczucia związane z Polską. W skład grupy wchodzą: Patryk Zakrocki na gitarze, Piotr Mełech na klarnecie basowym i Piotr Domagalski na basetli.

Seans z muzyką na żywo odbędzie się w czwartek (24.08) w kinie Forum. W ramach festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar odbędzie się około 30 wydarzeń, w czym znajdują się m.in. wystawy, koncerty i seanse filmowe.

Więcej informacji:
"Szkice z Polski" + muzyka na żywo "Polski Piach"
11. Festiwal Wschód Kultury/Inny Wymiar

Daria Lickiewicz

Daria Lickiewicz

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas