Jak założyć biznes i znaleźć pracę? Darmowe warsztaty - można się zgłaszać

2021.09.06 11:24
W sierpniu Wojewódzki Urząd Pracy przygotował ciekawe warsztaty dla osób bezrobotnych, które szukają wymarzonego zatrudnienia.
Jak założyć biznes i znaleźć pracę? Darmowe warsztaty - można się zgłaszać
Fot: pixabay.com

Wojewódzki Urząd Pracy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku zaprasza bezrobotnych do udziału w darmowych szkoleniach. Dzięki nim zainteresowani mogą dowiedzieć się jak szukać pracy, założyć własny biznes czy podnieść swoje kwalifikacje. Warsztaty dla osób poszukujących zatrudnienia są organizowane co miesiąc, udział w nich jest całkowicie darmowy. Zainteresowani mogą też uczestniczyć w dowolnej liczbie spotkań. Obecnie odbywają się one online.

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, stworzyć biznesplan i założyć działalność?

Pierwsze spotkanie pt. "Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej" zaplanowano na wtorek (7.09). Wówczas eksperci wyjaśnią jak zaprezentować siebie, by zapaść w pamięci rekruterom, co trzeba wiedzieć o mowie ciała iw wyglądzie zewnętrznym oraz na co uważać podczas rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Uczestnicy dowiedzą się także o co może zapytać pracodawca i jak zdobyć rzetelne informacje na temat firmy, do której aplikujemy.

Kolejne warsztaty zaplanowano na 16 września. Wówczas można będzie zapoznać elementy biznesplanu, dowiedzieć się czym jest i jak prawidłowo go stworzyć. Wiele osób nie zdaje sobie sprawę, że biznesplan jest podstawa, jeśli chcemy założyć dochodowy biznes. Prowadzący wyjaśnią więc co warto o nim wiedzieć.

20 września odbędzie się spotkanie pt. "Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej". W trakcie wydarzenia omówione zostaną działania przygotowawcze pomocne w założeniu własnej firmy. Prowadzący warsztaty wyjaśnią jakich formalności należy dopełnić chcąc założyć własną firmę, jak wygląda rejestrowanie jednoosobowej działalności gospodarczej oraz jak wypełnić wniosek rejestracyjny CEIDG-1.

Eksperci powiedzą jak radzić sobie z emocjami, stresem i szukać ofert pracy

21 września, WUP organizuje wydarzenie pt. "Emocje. Kryzysowy Zaradnik". Okazuje się bowiem, że emocje mają kluczową rolę w naszym życiu nie tylko osobistym, ale i zawodowym. Prowadzący spotkanie opowiedzą jak sobie z nimi radzić i jak nad nimi zapanować.

22 września można wziąć udział w warsztatach "Podlaski rynek pracy – przegląd aktualnych ofert". Eksperci pokażą, gdzie warto szukać ofert pracy, na co zwracać uwagę przeglądając ogłoszenia i na co uważać. Podczas spotkania zaplanowano także dyskusję na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy i alternatywnych źródeł ofert pracy.

Jednym z podstawowych błędów popełnianych przez kandydatów do pracy są błędnie przygotowane dokumenty aplikacje. O tym więc będą mówić pracownicy WUP 23 września. W trakcie tych warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak prawidłowo stworzyć CV czy list motywacyjny oraz określą swoje mocne strony, które warto podkreślić w tych dokumentach.

24 września urząd pracy zaprasza na spotkanie pt. "Stres. Kryzysowy Zaradnik". Podczas niego omówiony będzie wpływ stresu na ciało i umysł. Eksperci wyjaśnią też jakie są metody antystresowe i dlaczego warto z nich korzystać.

Ostatnie spotkanie pt. "Lustro – pomocnik w samopoznaniu" odbędzie się 28 września. W trakcie wydarzenia uczestnicy dowiedzą się jak i po co poznawać siebie i nauczą się korzystać z LUSTRA – pomocnika w samopoznaniu.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w warsztatach mogą zgłaszać się telefonicznie pod numerem tel. 5 74 97 244, mailowo wysyłając wiadomość na adres: biciz@wup.wrotapodlasia.pl bądź osobiście w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku przy ul. Pogodnej 22, w pok. 4 i 10.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1906 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39