Jaki dystans przebiegniesz w ciągu godziny? Jest okazja, by to sprawdzić

2018.10.18 13:48
W niedzielę (21.10) rozegrana zostanie XIX edycja Biegu Godzinnego. Zadaniem uczestników będzie przebycie w ciągu 60 minut jak największego dystansu.
Jaki dystans przebiegniesz w ciągu godziny? Jest okazja, by to sprawdzić
Fot: Radosław Kamiński/Fundacja Białystok Biega

Bieg Godzinny to impreza sportowa, która sprawdza nie tylko formę fizyczną, ale także przygotowanie mentalne. Uczestnicy startują bowiem na terenie stadionu lekkoatletycznego, mieszczącego się przy ul. 11 Listopada i tam też spędzają całe 60 minut rywalizacji, robiąc jak najwięcej okrążeń po bieżni. Nie ma biegania po miejskich uliczkach, nie ma zmieniających się krajobrazów. Jest tylko stadion i walka z samym sobą.

Mimo to Biegu Godzinnego nie można nazwać wydarzeniem nudnym. Taka forma zmagań jest bowiem miłą odskocznią od tradycyjnej rywalizacji, gdzie zawodnik toczy bój z wyznaczonym dystansem, a nie z upływającym czasem.

W poprzednich edycjach imprezy najlepsi biegacze przemierzali ponad 17 km. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się w niedzielę. Bieg Godzinny - skierowany do osób urodzonych w roku 2003 i wcześniej - prowadzony będzie w 3 turach. Pierwsza grupa wystartuje o godz. 11.00.

Dla młodszych sportowców przygotowana zostanie rywalizacja 6-minutowa i 12-minutowa.

Zapisy na wszystkie starty prowadzone są drogą elektroniczną. W dniu imprezy - o ile zostaną wolne miejsca - rejestracji można będzie dokonać w Biurze Zawodów.

Więcej informacji: XIX Bieg Godzinny

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1838 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39