Jaki prezent dla osoby kreatywnej?

2020.11.12 12:24
Takie prezenty, jak chociażby książka, są dość uniwersalne, jednak zawsze warto pomyśleć o czymś bardziej dopasowanym. Zwłaszcza, gdy osoba, której chcesz coś podarować, na przykład na święta, ma kreatywną duszę.
Jaki prezent dla osoby kreatywnej?

Prezenty, dzięki którym można dać upust zdolnościom twórczym, z pewnością dadzą wyjątkowo dużo radości. Podpowiadamy parę idei na tego typu upominki.

Pomysł numer 1 – tablet graficzny

Dla większości osób słowo "tablet" kojarzy się wyłącznie „przerośniętym smartfonem”, urządzeniem, które już jest za duże, by być telefonem, a nadal za małe, aby zapewnić funkcjonalność laptopa, najczęściej po prostu używane do oglądania filmów. Tymczasem zanim upowszechniły się urządzenia typu iPad, znane były zupełnie innego rodzaju tablety – do dzisiaj użytkowane przez część grafików, ale także osób po prostu lubiących rysować. Mowa tu o tabletach graficznych.

Tablety graficzne pozwalają przenosić ruchy rysika bezpośrednio do komputera, tym samym doskonale sprawdzając się dla osób, które chcą łączyć tradycyjną formę tworzenia grafiki z możliwościami, jakie daje nowoczesne oprogramowanie graficzne.

Pomysł ciekawy, tego rodzaju prezent będzie idealny dla osób, które ciągle kipią pomysłami i zwyczajnie posiadają umiejętności plastyczne.

Pomysł numer 2 – oprogramowanie graficzne

Skoro już wspomnieliśmy o programach graficznych – również i one mogą być dobrym prezentem dla osoby kreatywnej. Zwłaszcza takiej, która jest dopiero początkująca i jeszcze nie posiada odpowiedniego zestawu narzędzi. Pomysł ten dotyczy zresztą nie tylko oprogramowania jako takiego, lecz również zestawów wtyczek premium, które mogą rozszerzać możliwości innych aplikacji – albo po prostu sprawiać, że różne działania stają się wygodniejsze i możliwe do szybszego przeprowadzenia.

Warto zwrócić uwagę, że w czasie zbliżającego się Black Friday (w tym roku wypada 27 listopada) można szukać rabatów nie tylko na fizyczne produkty, lecz również właśnie na programy graficzne.

Pomysł numer 3 – akcesoria fotograficzne

Wróćmy jednak do świata fizycznego. Kolejnym pomysłem na prezent dla osób kreatywnych będą akcesoria fotograficzne. Tutaj możliwości są ogromne, zarówno w przypadku prezentu dla kogoś, kto dopiero zaczyna interesować się fotografią, jak i osób, które posiadają już lustrzankę.
W tym pierwszym przypadku, gdy jeszcze brak solidnego aparatu, warto poszukać na Allegro dobrych aparatów, zapewniających odpowiednio duże pole do popisu i rozwoju umiejętności.
W drugim – można pomyśleć o takich prezentach, jak nowy obiektyw, na przykład o większej jasności niż aktualnie używany, czy przeznaczony stricte do wykonywania fotografii makro. Można również pomyśleć o torbie fotograficznej lub zestawie filtrów na obiektyw.

Pomysł numer 4 – drukarka 3D

To pomysł nieco nietypowy, ale elektronika użytkowa w wariancie przeznaczonym dla osób kreatywnych, to naprawdę szerokie pojęcie. Osoby z dużym zacięciem i odpowiednio sprawą obsługą oprogramowania do projektowania w trzech wymiarach, mogą z tego urządzenia wycisnąć naprawdę wiele i będzie to dla nich nie lada gratka. Warto przemyśleć – zwłaszcza, że taki prezent byłby czymś naprawdę wyjątkowym i otwierającym ogromne możliwości.

Pomysł numer 5 – drony fotograficzne

Wróćmy na moment do fotografii. Oprócz standardowego sprzętu, warto pomyśleć również o dronach wyposażonych w obiektywy fotograficzne. Oczywiście, w przeciwieństwie do najprostszych dronów zabawkowych, modele przeznaczone do fotografowania powinny cechować się odpowiednim zasięgiem i – przede wszystkim – wystarczająco mocną baterią, aby nie wymusić zakończenia sesji fotograficznej po zaledwie kilku próbach znalezienia najlepszego ujęcia. Jeżeli jednak te warunki zostaną spełnione, dla zapalonych fotografów taki prezent może okazać się czymś, co będzie wykorzystywane z naprawdę sporym zapałem.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

1101 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39