Jakich ofert pracy pojawia się najwięcej w ostatnim czasie - sprawdzamy, kogo szukają pracodawcy

2015.07.09 00:00
Okres letni sprawia, że ofert pracy jest znacznie więcej. Sprawdzamy, kogo najczęściej poszukują pracodawcy.
Jakich ofert pracy pojawia się najwięcej w ostatnim czasie - sprawdzamy, kogo szukają pracodawcy
Fot: pixabay.com

Badania przeprowadzone przez serwis pracuj.pl wskazują, że jeśli chodzi o oferty pracy w ostatnich miesiącach, to wciąż królują handel, sprzedaż oraz bankowość/finanse/ubezpieczenia. Na pracę nie powinni również narzekać specjaliści IT. W ostatnim czasie więcej propozycji pojawia się dla specjalistów HR/zasobów ludzkich, pracowników produkcji, inżynierów i logistyków.

Wzrosło również zapotrzebowanie na pracowników w przemyśle ciężkim i lekkim. Badania dowodzą, iż najczęściej poszukiwani są pracownicy produkcji, inżynierowie (głownie odpowiedzialni za konstrukcje i technologie), mechanicy, monterzy/serwisanci oraz elektronicy/elektrycy.

- Wzrost zapotrzebowania na pracowników produkcyjnych i inżynierów ma w dużej mierze związek z ożywieniem w polskim przemyśle – informuje Paweł Gacek, Prezes Zarządu Grupy Pracuj.pl.

Jak wynika z Indeksu Optymizmu Przedsiębiorców opublikowanego przez Pracodawców RP - aż 60% przedsiębiorców zakłada, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy ich sytuacja ulegnie poprawie. Jest to bardzo wysoki i zadowalający wynik.

W ogłoszeniach pojawiających się na portalu BiałystokOnline – ogłoszenia drobne na Podlasiu często poszukiwani są pracownicy fizyczni – tynkarze, budowlańcy, magazynierzy czy dekarze.

W okresie letnim można też zauważyć więcej propozycji zatrudnienia w branży gastronomicznej – poszukiwani są zarówno kucharze, kelnerki, jak i pomoce kuchenne. Wiele ofert skierowanych jest do sprzedawców i handlowców. Z zatrudnieniem nie powinni mieć problemu także fachowcy w różnych dziedzinach (tu pracodawcy często zaznaczają, iż szanse na zatrudnienie mają przede wszystkim osoby bez nałogów).

W ostatnich miesiącach wielu pracodawców zamieszczało oferty pracy dorywczej – na wakacje. Na zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin bądź na weekendy najczęściej mogli liczyć uczniowie i studenci. Jest to nie tylko doskonała okazja do "dorobienie do kieszonkowego", ale też szansa zdobycia doświadczenia, które może się przydać w późniejszej pracy zawodowej.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1140 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39