Jakie były paryskie ślady Gabrieli Zapolskiej?

2019.04.16 13:10
Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie z Elżbietą Koślacz-Virol w ramach cyklu "Środy literackie".
Jakie były paryskie ślady Gabrieli Zapolskiej?
Fot: Książnica Podlaska

Elżbieta Koślacz-Virol to aktorka teatralna i filmowa, historyk teatru, pisarka i tłumaczka. Absolwentka warszawskiej PWST, a także Université Sorbonne-Nouvelle (studia polonistyczne i teatralne). Na stałe mieszka i pracuje w Paryżu; tłumaczy publicystykę i sztuki teatralne Gabrieli Zapolskiej ("Madame Zapolska et la Scène Parisienne" [wspólnie z Arturo Nevillʾem], Wydawnictwo La Femme Pressée 2004; "Une Parisienne oubliée", Wydawnictwo Le Scribe l'Harmattan, Paryż 2016), jest także autorką książki o aktorskich dokonaniach pisarki oraz monodramu "Paryskimi śladami Zapolskiej".

Na spotkaniu z białostockimi czytelnikami badaczka przybliży postać Gabrieli Zapolskiej - aktorki, powieściopisarki, dramatopisarki, opowie też o paryskim epizodzie autorki "Moralności pani Dulskiej", a także o (nie)obecności polskiej pisarki w świadomości francuskich czytelników.

Spotkanie poprowadzi prof. Anna Janicka, literaturoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku. Odbędzie się ono w środę (17.04) w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (VI piętro). Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Zobacz też: Spotkanie autorskie z Elżbietą Koślacz-Virol

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

896 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39