Jazz na BOK-u: KUBA WIĘCEK - HOSHII

dodane dnia: 2024-02-22 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Jazz na BOK-u: KUBA WIĘCEK - HOSHII
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-03-03
Organizatorzy zapraszają na Jazz na BOK-u: KUBA WIĘCEK - HOSHII.

Hoshii (co po japońsku oznacza pragnąć) to najnowszy projekt uznanego saksofonisty i producenta Kuby Więcka, który wraca na scenę jazzową z nowymi pomysłami, zebranymi przez ostatnie lata podczas pracy z wieloma artystami sceny hip-hopowej oraz alternatywnej. Muzyka grana przez zespół hoshii to bity stworzone przez Kubę Więcka, które zostały zaaranżowane na kwartet jazzowy, a później wyprodukowane w sposób, który ma za zadanie redefiniować brzmienie współczesnego jazzu.

Skład zespołu:
Kuba Więcek
Grzegorz Tarwid
Max Mucha
Miłosz Berdzik

Kontekstem dla muzyki jest opowieść o istocie (jej imię to hoshii) pochodzącej z planety o nazwie versus, oddalonej od Ziemi o kilka galaktyk. Hoshii, znudzone swoim doskonałym i przewidywalnym życiem, wyrusza w podróż by przeżyć coś nowego i w ten sposób pojawia się na Ziemi. Wśród ludzi początkowo mierzy się z odrzuceniem, ale z czasem sytuacja zmienia się i istota zaczyna zyskiwać w oczach nowego otoczenia.

Kuba Więcek - saksofonista, kompozytor, producent muzyczny. Laureat wielu nagród muzycznych takich jak Fryderyk, O!Lśnienia Onetu czy Mateusz Trójki. Absolwent konserwatorium muzycznego w Kopenhadze. Wydał trzy autorskie albumy w prestiżowej serii Polish Jazz. Amerykański magazyn Downbeat wymienia go jako jednego z muzyków, którzy mogą mieć wpływ na to jak jazz będzie brzmiał w przyszłości.

Bilety: 55 zł / przedsprzedaż, 65 zł / w dniu koncertu – w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Start o godz. 18:00.
Miejsce imprezy
ul. Legionowa 5
15-281 Białystok

995 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39