Jazz na BOK-u: Marcin Masecki Trio

dodane dnia: 2024-04-02 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Jazz na BOK-u: Marcin Masecki Trio
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-04-14
Organizatorzy zapraszają na koncert Marcin Masecki Trio w ramach Jazz na BOK-u.

Magia Marcina Maseckiego, czyli latynoamerykańskie brzmienia w klasycznym stylu.

Marcin Masecki spędził dzieciństwo w Popayan, małym miasteczku u podnóża Andów w Kolumbii. Później, na studiach w Bostonie, poznał Candelarię Saenz Valiente, dziewczynę z Buenos Aires. Wzięli ślub. Pół wieku wcześniej w Buenos Aires poznali się dziadkowie Maseckiego – babcia była córką dyrektora Banku Polskiego, a dziadka wypchnęła z kraju II wojna światowa. Kultura muzyczna Ameryki Łacińskiej jest ciągle obecna w życiu Marcina Maseckiego. Na najnowszym albumie, w formacie klasycznego tria fortepianowego, artysta zagra i zaśpiewa zestaw ulubionych boler meksykańskich, walców wenezuelskich, chorów brazylijskich i tang argentyńskich.

Skład zespołu:
Marcin Masecki – pianino, śpiew
Max Mucha – kontrabas
Jerzy Rogiewicz – perkusja

Marcin Masecki – pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, kurator, pedagog. Jego działalność obejmuje szerokie spektrum stylistyczne, a wirtuozowskie łączenie gatunków oraz łamanie granic między sztuką wysoką a rozrywkową to znaki rozpoznawcze. Regularnie koncertuje z repertuarem jazzowym i klasycznym. Jest stałym kuratorem warszawskiego życia muzycznego. Masecki pisze również do filmu oraz do teatru. Jest laureatem Orła za muzykę do filmu “Powrót do tamtych dni” Konrada Aksynowicza. Był aranżerem, kompozytorem i konsultantem muzycznym przy filmie “Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego. Stworzył też ścieżki dźwiękowe do filmów “O zwierzętach i ludziach” Łukasza Czajki, “Fuck For Forest” Michała Marczaka oraz “Obce Niebo” Dariusza Gajewskiego.

Bilety: 80 zł / przedsprzedaż, 90 zł / w dniu koncertu – w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Start o godz. 18:00.
Miejsce imprezy
ul. Legionowa 5
15-281 Białystok

652 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39