Białystok Online

Kultura i Rozrywka

Jazzowo w BOK-u

2009.10.30 00:00

Kolejny koncert w ramach cyklu "Jazz na BOK-u" organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury. Wystąpi krakowski akustyczny kwintet jazzowy New Bone.

Będzie promował swoją najnowszą płytę "It's not easy". New Bone powstał w 1996 roku. Założyli go studenci Akademii Muzycznej w Krakowie zafascynowani twórczością Milesa Davisa, Freddie'go Hubbarda czy Johna Coltrane'a. Ich debiutancki krążek "Something for now" ukazał się w 2004 roku. Znalazły się na nim autorskie kompozycje lidera zespołu Tomasza Kudyka. Po ciepłym przyjęciu albumu grupa wystąpiła na wielu jazzowych festiwalach i w jazzowych klubach.

"It's not easy" to druga, wydana w tym roku, płyta New Bone. Muzycy kontynuują na niej jazzową tradycję takich mistrzów, jak Miles Davis czy Art Blakey. Profesjonalne granie w starym dobrym stylu. Płyta poważna, nieco melancholijna, ale nie pozbawiona dynamicznego, pulsacyjnego, szybkiego grania, przy którym aż trudno się nie poruszyć - tak mówią krytycy o tym materiale.

Więcej:
Koncert New Bone

andy

andy

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas