Jeden jechał po pijaku przez problemy rodzinne, drugi ciężarówką wpadł do rowu

2016.11.25 16:40
Białostoccy policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierowców - 38-letniego mieszkańca Hajnówki i 47-letniego obywatela Litwy.
Jeden jechał po pijaku przez problemy rodzinne, drugi ciężarówką wpadł do rowu
Fot: KMP w Białymstoku

W czwartek (24.11) białostoccy policjanci zatrzymali 2 pijanych kierowców.

Pierwszy został zatrzymany przez patrolówkę. Około godz. 18.00 funkcjonariusz dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odebrał zgłoszenie, że w volkswagenie na osiedlu Dziesięciny śpi mężczyzna. Przybyli na miejsce policjanci nie zastali nikogo w opisanym samochodzie. Po chwili do wspomnianego volkswagena wsiadł mężczyzna, który ruszył w kierunku ul. Jarzębinowej. Jak się okazało, 38-latek z Hajnówki we krwi miał ponad 3 promile alkoholu. Tłumaczył, że wsiadł za kierownicę na "podwójnym gazie" z powodu problemów rodzinnych. Noc spędził w izbie wytrzeźwień.

Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez białostocką drogówkę. 47-letni obywatel Litwy poruszał się po drodze krajowej nr 8 w kierunku Białegostoku. Wjechał do rowu ciężarówką scania wraz z naczepą. Okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyznę zatrzymano w policyjnej izbie zatrzymań.

Obaj kierowcy za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl
274 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39