Jedliński i Grześko najlepsi. 5 sekund straty lidera [ZDJĘCIA]

2018.06.18 09:36
Rozgrywana w niedzielę (17.06) IV runda Samochodowych Mistrzostw Białegostoku nie przyniosła większych niespodzianek. Pierwsze dwa miejsca zajęli ci kierowcy, którzy wiedli prym także w poprzednich imprezach cyklu.

Upał i bijące po oczach słońce nie sprawiły, że kierowcy startujący w IV rundzie Samochodowych Mistrzostw Białegostoku notowali słabsze wyniki. Znający coraz lepiej możliwości Toru Wschodzący Białystok zawodnicy (to właśnie tam odbyło się niedzielne wydarzenie) poradzili sobie bowiem z wysoką temperaturą znakomicie i zaprezentowali szybką oraz efektowną jazdę.

W trakcie 4 prób sprawnościowych najlepszy czas uzyskała załoga Daniel Jedliński/Andrzej Grześko poruszająca się BMW 323Ti i to właśnie ta dwójka sięgnęła po puchary przewidziane za pierwsze miejsce. Tuż za zwycięzcami - ze stratą 5 sekund - uplasował się lider cyklu SMB, czyli Tomasz Wasilewski, którego tradycyjnie instruował Łukasz Struk. Najniższy stopień na "pudle" zajęli Piotr Naliwajko i Katarzyna Woszczenko, a więc para tocząca bój w samochodzie marki Opel Astra GSI. Co ciekawe, pani Katarzyna nie była jedyną przedstawicielką płci pięknej w trakcie zmagań. W sumie w zawodach brały udział 4 panie.

Liderem klasyfikacji generalnej Samochodowych Mistrzostw Białegostoku wciąż pozostaje załoga Tomasz Wasilewski/Łukasz Struk. Kolejna rywalizacja planowana jest po wakacyjnej przerwie. 9 września rozegrany zostanie 3. Samochodowy Rajd Bielska Podlaskiego.