Jest decyzja w sprawie galerii handlowej "Jagiellońska"

2012.06.15 00:00
Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia na środowisko to jeden z ważniejszych kroków przed rozpoczęciem dużej inwestycji. Dokument ten ma już w rękach spółka, która zamierza budować Galerię Jagiellońską przy ul. Jurowieckiej.
Jest decyzja w sprawie galerii handlowej "Jagiellońska"
Fot: Chapman Taylor
Galeria Jagiellońska widziana z góry

Kolejną galerię handlową w Białymstoku, nazwaną "Jagiellońska", mają budować wspólnie deweloper J.W. Construction oraz spółka sportowa Jagiellonia. Powstanie ona na działce po dawnym stadionie klubu.

Według projektu przygotowanego przez międzynarodową firmę Chapman Taylor, bryła obiektu od strony rzeki Białej będzie częściowo przeszklona, fragment zostanie przeznaczony także na ściankę wspinaczkową. Wokół zostaną utworzone bulwary z chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz położone kładki łączące oba brzegi rzeki.

Powierzchnia trzypoziomowego obiektu ma sięgać 120 tys. m2. Znajdzie się w nim około tysiąca miejsc postojowych, w tym na dachu. Znaczna część galerii zostanie przeznaczona pod sklepy. Poza tym będą tam kawiarnie, restauracje i multikino. Zaplanowano również miejsce do aktywnego wypoczynku - sale do squasha, klub fitness oraz kręgielnię. Przy galerii powstanie dziesięciopiętrowy apartamentowiec.

Według wcześniejszych zapowiedzi inwestora, prace budowlane przy galerii miałyby ruszyć w lipcu.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1017 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39