Jest praca w budżetówce. Sprawdziliśmy oferty białostockich instytucji

2013.02.20 00:00
Praca w sektorze administracji publicznej zachęca umową o pracę i stałą pensją. W czasach kryzysu, to właśnie urzędy proponują najlepsze warunki dla szukających pracy.
Jest praca w budżetówce. Sprawdziliśmy oferty białostockich instytucji
Fot: ESD
Według danych GUS stawka godzinowa urzedników jest wyższa o ok. 30% niż w sektorze prywatnym

Kryzys na rynku pracy, ogromna liczba osób zatrudnionych na tzw. umowach śmieciowych oraz relatywnie niskie zarobki w firmach prywatnych sprawiły, że systematycznie rośnie odsetek osób wykazujących chęć pracy w urzędach i instytucjach państwowych. Sektor publiczny opiera się kryzysowi i nadal szuka pracowników. Potrzebni są ludzie do pracy przy projektach unijnych i na stanowiska typowo administracyjne, jak sekretarka czy referent. Chętnie zatrudniani są również specjaliści.

Urzędnika pilnie zatrudnimy. 2000 złotych na starcie

Podobnie sytuacja wygląda w województwie podlaskim. Na stronach urzędów i instytucji publicznych regularnie dodawane są nowe oferty pracy. Największe szansę na zatrudnienie w administracji mają absolwenci kierunków prawniczych, administracyjnych i specjalistycznych.

Urząd Miejski w Białymstoku poszukuje obecnie kandydatów na stanowisko podinspektora w Departamencie skarbu i oferuje próbną umowę na pół roku z wynagrodzeniem 1800-2000 zł brutto. Wymagania, jakie musi spełnić kandydat, to m.in. wyższe wykształcenie prawnicze i wiedza z zakresu gospodarki nieruchomościami.

Na pracę w Urzędzie Miejskim mogą również liczyć informatycy. Podobnie jak w przypadku podinspektora, informatyk zatrudniony w urzędzie otrzymałby wynagrodzenie w graniach 1800-2000 zł brutto.

Ponadto w tej chwili Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku chce zatrudnić inspektora do spraw ustalania odszkodowań za nieruchomości. W Białostockim Ośrodku Sportu i Rekreacji poszukiwany jest zaś inspektor ds. zamówień publicznych.

Ubiegający się o pracę w urzędach muszą mieć wyższe wykształcenie, znać język angielski w stopniu komunikatywnym, a doświadczenie w podobnej pracy jest uznawane jako dodatkowy atut.

Białostockie służby mundurowe chcą zatrudnić kilkadziesiąt osób

Praca jest również w służbach mundurowych, takich jak Straż Graniczna, Straż Miejska czy Policja. Komenda Miejska Policji w Białymstoku prowadzi właśnie rekrutację na stanowisko starszego referenta ds. postępowań administracyjnych i procesowych. Kandydat powinien mieć przynajmniej średnie wykształcenie, znać obsługę komputera i znać Kodeks postępowania administracyjnego.

Komenda Wojewódzka Policja w Białymstoku zapowiedziała, ze w roku 2013 planuje przyjąć w swoje szeregi kilkudziesięciu nowych pracowników cywilnych i funkcjonariuszy.

Specjaliści mogą liczyć na zatrudnienie w krajowych instytucjach

W X LO w Białymstoku jest poszukiwany specjalista ds. kadr, a w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Baranowickiej specjalista ds. bezpieczeństwa i higieny pracy.

Na duże zainteresowanie tego typu ofertami wpływa fakt, że państwowe etaty kojarzone są ze stabilnym zatrudnieniem, lepszymi warunkami pracy oraz większą elastycznością wybierania dni wolnych i stałym wynagrodzeniem.

Joanna Kulik
joanna.k@bialystokonline.pl

1293 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39