Jest transfer. Jagiellonia dokonała drugiego wzmocnienia

2018.06.18 16:02
Nieco później niż pierwotnie zakładano, ale ostatecznie udało się dopiąć transfer Mateusza Machaja do Jagiellonii Białystok. 28-letni pomocnik podpisał w poniedziałek (18.06) z wicemistrzami Polski 2-letni kontrakt.
Jest transfer. Jagiellonia dokonała drugiego wzmocnienia
Fot: jagiellonia.pl

Białostocka Jagiellonia pozyskała nowego piłkarza. Szeregi Dumy Podlasia wzmocnił Mateusz Machaj, a więc zawodnik, który ostatnie dwa i pół roku spędził w Chrobrym Głogów. Mierzący 174 cm wzrostu ofensywny pomocnik ma za sobą bardzo udane miesiące, dzięki czemu stał się nie tylko ważnym ogniwem swego zespołu, ale także wyróżniającą się postacią całej Nice I Ligi. Świetną formę Machaja doskonale przedstawiają statystyki za sezon 2017/2018. 28-latek w minionych rozgrywkach zaliczył bowiem 34 występy, w których zdobył 19 goli i zanotował 2 asysty. 16 z 19 trafień to były bramki wywalczone na zapleczu Lotto Ekstraklasy, co pozwoliło nowemu piłkarzowi Jagiellonii sięgnąć po koronę króla strzelców.

Dla Machaja gra w najwyższej klasie rozgrywkowej nie będzie czymś nieznanym, gdyż przez kilka sezonów - w barwach Śląska Wrocław i Lechii Gdańsk - występował już on na tym poziomie. Wtedy urodzony w Głogowie zawodnik nie potrafił wzbić się ponad ekstraklasową przeciętność. Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się już niebawem.

Machaj podpisał z białostockim klubem 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejny rok. Numer, jaki wybrał sobie na koszulkę to 89.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej do ekipy Ireneusza Mamrota dołączył też bramkarz. Do stolicy Podlasia wrócił Grzegorz Sandomierski.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1542 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39