Kabaret Ani Mru-Mru świętuje 10 lat

2009.11.20 00:00
Trzech panów Marcin Wójcik, Michał Wójcik (noszą to samo nazwisko, ale nie są ze sobą spokrewnieni) i Waldemar Wilkołek doczekało się jubileuszu. Ich kabaretowemu zespołowi stuknęło dziesięć lat.

Kabaret Ani Mru-Mru powstał we wrześniu 1999 roku. To data pierwszej próby, na której byli obecni następujący wykonawcy: Joanna Kolibska, Grzegorz Tatara, Maciej Wojnarowski i Marcin Wójcik, pomysłodawca i założyciel. Premiera pierwszego programu odbyła się 1 grudnia 1999 roku w kawiarni artystycznej lubelskiego klubu HADES.

Pierwszy program zagrany został 6 razy i był za każdym razem ciepło przyjmowany przez publiczność, jednak pod względem artystycznym pozostawiał wiele do życzenia. W styczniu 2000 roku w Winiarni "U Dyszona" zorganizowano kabaretowy wieczór, do którego zaproszono Marcina Wójcika i Joannę Kolibską. Potem dołączył do nich Michał Wójcik. Regularne występy "U Dyszona" dawały możliwość ogrywania skeczy, ale i zaistnienia przed dość wymagającą publicznością. Zostali również zaproszeni do lubelskich kabaretonów.

Na ogólnopolskiej scenie zaistnieli w grudniu 2000 r., kiedy to wybrali się do Gdańska na III Ogólnopolski Festiwal Kabaretów Studenckich "Wyjście z cienia". Potem zaczęli występować w całym kraju: PaKa, Mulatka, Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry. W 2001 roku zespół opuściła Joanna Kolibska i jako trio Kabaret Ani Mru-Mru działa do dziś.

Wystąpi w sobotę, 21 listopada w kinie Pokój.

Więcej: Kabaret Ani Mru-Mru w Białymstoku

andy

674 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39