Kancelaria adwokacka – Marek K. Wynimko – Białystok

dodane dnia: 2017-04-20 przez: Kancelaria Prawa Gospodarczego i Podatkowego Marek Krzysztof Wynimko
Termin promocji: 2017-04-20 - 2027-04-20
Kancelaria prawna może zatrudniać adwokatów jak i radców prawnych. Obie te grupy zawodowe posiadają równoważne uprawnienia w obszarze swej misji zawodowej, którą jest świadczenie pomocy prawnej. Kancelaria adwokacka i kancelaria radców prawnych to zatem znaczeniowo niemal równoważne określenia, chociaż wciąż istnieje odrębność zawodowa pomiędzy tymi dwiema grupami.

Więcej o naszej Kancelarii Adwokackiej znajdą Państwo na tej stronie https://wynimko.pl/adwokat/kancelaria-adwokacka/

Kancelaria adwokacka – szczególne zadania w zawodzie adwokata

Ustawa Prawo o adwokaturze z dn. 26 maja 1982 r. wymienia cele zawodowe i zakreśla ramy działań adwokatów. Adwokat powołany jest do:
- świadczenia pomocy prawnej,
- współdziałania w przedmiocie ochrony wolności i praw obywatelskich,
- współdziałania w kształtowaniu i stosowaniu prawa.

Zadania związane z zawodem adwokata odnoszą się więc również do sfery wartości (ochrona wolności i praw). Natomiast Ustawa o radcach prawnych z dn. 6 lipca 1982 r. wymienia tylko świadczenie pomocy prawnej.

W dziedzinie kompetencji i uprawnień adwokat i radca prawny są więc zawodami tożsamymi. Dlatego kancelaria adwokacka i kancelaria radcowska mogą zajmować się takimi samymi sprawami.

Jakich spraw podejmie się kancelaria adwokacka?

W obecnych czasach kancelarie adwokackie najczęściej podlegają specjalizacji, ale w związku ze zniesieniem odrębności zadaniowej między adwokatami a radcami prawnymi, kancelarii takiej możemy powierzyć zarówno sprawy z zakresu prawa karnego czy karnego skarbowego, jak i cywilnego.

W Kancelarii Prawa Gospodarczego i Podatkowego w Białymstoku pracują profesjonalni prawnicy, wypełniający swoje obowiązki zgodnie z Ustawą o adwokaturze i Ustawą o radcach prawnych, dlatego świadczona przez nas pomoc jest zgodna z prawem i skuteczna.

1636 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39