Kibice Jagiellonii go skreślili, a on właśnie przedłużył z klubem kontrakt

2024.01.12 09:35
Umowa pomiędzy Jagiellonią a Mateuszem Skrzypczakiem została przedłużona. Od teraz kontrakt środkowego obrońcy obowiązuje do czerwca 2025 r.
Kibice Jagiellonii go skreślili, a on właśnie przedłużył z klubem kontrakt
Fot: Jagiellonia Białystok

Powiedzieć, że Mateusz Skrzypczak nie jest ulubieńcem białostockich kibiców, to nic nie powiedzieć. Od wielu miesięcy, gdy tylko Duma Podlasia przedstawiała w mediach społecznościowych wyjściowy skład na mecz i znajdował się w nim Skrzypczak, pod danym postem można było wyczytać mnóstwo nieprzychylnych komentarzy, które spokojnie dało się nazwać hejtem.

Mimo trudnych momentów środkowy defensor nie poddał się, wciąż walczył o swoje i z czasem to się opłaciło. Jesienią 2023 r. Mateusz Skrzypczak na stałe wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie Dumy Podlasia, zaczął grać solidniej i tym samym dał pstryczka w nos wszystkim tym osobom, które tak nieprzychylnie odnosiły się do jego osoby, a liczba negatywnych komentarzy w sieci wyraźnie spadła.

Oczywiście defensywa Jagi nie była w minionej rundzie monolitem, bo 27 straconych goli w 19 meczach to nie jest wyczyn, którym można się chwalić, ale taki stan rzeczy to poniekąd cena za ofensywny futbol, jaki prezentuje obecnie białostocki zespół.

W każdym razie Skrzypczak w ostatnich miesiącach popełniał błędy bardzo rzadko, rozegrał najlepszą rundę w swojej karierze (14 spotkań, 2 gole, 1 asysta), dlatego nic dziwnego, że klub postanowił skorzystać z opcji w kontrakcie zawodnika pozwalającej na przedłużenie umowy o rok, w efekcie czego ta obecna ważna jest do końca sezonu 2024/2025.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

611 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39