Kibicu, zaszczep się! - akcja szczepień podczas meczu Jagielloni

2021.07.23 19:05
W najbliższą sobotę (24.07) na stadionie przy ul. Słonecznej Jagiellonia Białystok zagra z Lechią Gdańsk w pierwszej kolejce nowego sezonu ekstraklasy. Na kibiców, oprócz piłkarskich emocji, będzie czekał również punkt szczepień przeciw COVID-19, a w nim do wyboru jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson lub Pfizer.
Kibicu, zaszczep się! - akcja szczepień podczas meczu Jagielloni
Fot: Podlaski Urząd Wojewódzki

Każdy będzie mógł otrzymać europejski certyfikat potwierdzający zaszczepienie.

- Chcemy, aby mieszkańcy naszego województwa byli jak najszerzej chronieni przed koronawirusem. W tej chwili najskuteczniejszą metodą są szczepienia. Mimo powszechnego dostępu do nich, dynamika szczepień wyhamowała, dlatego wychodzimy z ofertą poza istniejące do tej pory punkty szczepień. Podjęliśmy współpracę z władzami klubu Jagiellonia Białystok – informuje wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Podczas najbliższego meczu Jagi z Lechią Gdańsk - w sobotę (24.07) na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej w Białymstoku będzie działał punkt szczepień przeciw COVID-19. Kibice będą mieli do wyboru jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson lub dwudawkowy Pfizer – w przypadku tej szczepionki będzie można również przyjąć tylko drugą dawkę, mimo zaszczepienia pierwszą w innym miejscu.

Szczepionka J&J dostępna jest wyłącznie dla osób pełnoletnich, Pfizerem mogą się szczepić również osoby powyżej 12. roku życia – muszą być z opiekunem i wypełnić stosowną ankietę.

Szczepić będzie zespół z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, który na miejscu wyda europejski certyfikat potwierdzający szczepienie osobom, które nie korzystają z aplikacji MObywatel.

Punkt będzie działał w sektorze 19 na trybunie prostej od ul. Wiosennej od godz. 15.30 do zakończenia meczu.

- Kibice zapewne cieszą się z możliwości oglądania sportowych zmagań na żywo. Jednak jeśli chcemy, aby stadiony były pełne, musimy być bezpieczni. Serdecznie zachęcam do szczepień – mówi wojewoda.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1504 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39