Kierowcy na "podwójnym gazie" zatrzymani w sobotę i niedzielę

2017.04.03 15:45
W weekend funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców.
Kierowcy na "podwójnym gazie" zatrzymani w sobotę i niedzielę
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

W sobotę (1.04) funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Czeremsze w czasie wspólnej kontroli z policjantem na terenie drogowego przejścia w Połowcach zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 52-latek został poddany badaniu alkomatem. Wykazało ono 0,99 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jeszcze tego samego dnia mundurowi z Komendy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wracający akurat ze spotkania z młodzieżą w Hajnówce zauważyli na poboczu stojący pojazd marki Seat. Znajdowała się w nim osoba, która się nie ruszała, więc funkcjonariusze zatrzymali się, by sprawdzić, czy kierowca nie potrzebuje pomocy. Podczas rozmowy okazało się, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Świadczyło o tym jego zachowanie i wyczuwalna woń alkoholu. Okazało się, że we krwi miał 1,36 promila.

W niedzielę (2.04) także nie było lepiej. Funkcjonariusze z placówki w Płaskiej na terenie gminy Nowinka zatrzymali do kontroli skodę octavię kierowaną przez 52-latka. Okazało się, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Natychmiast powiadomiono augustowskich policjantów. Wykonane alkomatem badanie potwierdziło, że mężczyzna miał 1,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dalsze czynności wobec pijanych kierowców prowadzą funkcjonariusze z poszczególnych jednostek policji.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1603 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39