Kino plenerowe. Bohaterką filmu jest... kurtka z frędzlami [WIDEO]

2020.07.15 07:54
Najnowszy film Quentina Dupieux "Deerskin" - to kolejna propozycja w kinie plenerowym, które organizuje Białostocki Ośrodek Kultury.
Kino plenerowe. Bohaterką filmu jest... kurtka z frędzlami [WIDEO]
Kadr z filmu "Deerskin"

Jeden z największych przebojów sekcji Quinzaine des réalisateurs w Cannes, a także aktorski tour de force Jeana Dujardina. Quentin Dupieux, który podarował światu kinową perełkę w postaci "Morderczej opony", powraca z kolejną niezwykłą historią.Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest... kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges'a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje.

- To film o zwyczajnym szaleństwie - przyznał reżyser. - Ale przede wszystkim też o wolności: o tym, co z nią robimy.

Mieszając komedię z kinem grozy i dramatem obyczajowym, "Deerskin" ani na chwilę nie traci kontaktu z rzeczywistością - dziwność i absurd są tu jak zdumiewające narośla na surowej materii. To także aktorski tour de force Jeana Dujardina. Aktor znany z oscarowego "Artysty" jako gadający z kurtką Georges kpi z własnego gwiazdorskiego statusu.

Pokaz odbędzie się w piątek (17.07), początek o godz. 22.00. Wstęp jest wolny (ilość miejsc ograniczona).

Zobacz też: Kino plenerowe: Deerskin

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1588 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39