Koalicja Obywatelska wskazała podlaskich kandydatów do Parlamentu Europejskiego

2024.04.25 09:40
Podczas wczorajszej (24 kwietnia) konferencji Platformy Obywatelskiej zostali wskazani kandydaci partii do Parlamentu Europejskiego. Wśród nich są Jacek Protas i Tomasz Frankowski. Na liście zabrakło jednak Krzysztofa Truskolaskiego.
Koalicja Obywatelska wskazała podlaskich kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Głosowanie już niebawem

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Wybierać będziemy 53 posłów, którzy przez kolejne pięć lat będą reprezentować polskie interesy w Brukseli. Województwo podlaskie ma już swoich kandydatów. Z numerem jeden na liście znalazł się Jacek Protas - wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Drugim na liście jest obecny europoseł Tomasz Frankowski.

Tomasz Frankowski nie kryje entuzjazmu. Na oficjalnym profilu polityka możemy zobaczyć wpis, w którym wybory porównuje do meczu.

- Już niebawem, z numerem 2 na piersi, rozpoczynam kolejny mecz w życiu - o ponowne reprezentowanie Was w Parlamencie Europejskim!

Podobne podejście do sprawy ma również Jacek Protas, który podziękował za zaufanie.

- To dla mnie ogromny zaszczyt. że mogłem znaleźć się w tak mocnej drużynie! Wspólnie zadbamy o silną pozycję Polski w zjednoczonej i bezpiecznej Unii Europejskiej.

Podczas Rady Krajowej KO, głos w sprawie wyborów zabrał premier Donald Tusk.

- Te wybory do Parlamentu Europejskiego są jednymi z najważniejszych w historii polski powojennej. Nigdy nie były tak ważne i nigdy nie miały tak radykalnego wpływu na nasze codzienne życie, jak właśnie teraz w czasie wojny, w czasie zagrożeń o jakich Europa nie myślała jeszcze kilka lat temu - powiedział.

Krzysztof Truskolaski nie pojedzie do Brukseli

Chociaż był silną rekomendacją lokalnych struktur, to jego nazwisko ostatecznie nie znalazło się na liście. Truskolaski junior zasiada już trzecią kadencję w polskim sejmie (w 2015 roku dostał się z ramienia Nowoczesnej, później przeszedł do Platformy Obywatelskiej) i wszystko wskazuje na to, że tam pozostanie.

Pełna lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 3

1. Jacek Protas
2. Tomasz Frankowski
3. Anna Wojciechowska
4. Alicja Łebkowska-Gołaś
5. Małgorzata Bochniarz
6. Magdalena Milbrat-Pyżyńska
7. Marek Tyszkiewicz
8. Ireneusz Weryk
9. Anna Naszkiewicz
10. Anna Augustyn

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

939 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39