Kolejna działka w podstrefie sprzedana. Kto został jej nabywcą?

2023.07.06 14:55
Na zakupionym terenie zostanie wybudowany magazyn, który pozwoli na przeorganizowanie powierzchni zakładu w celu wygospodarowania miejsca na zainstalowanie nowej linii drukarskiej.
Kolejna działka w podstrefie sprzedana. Kto został jej nabywcą?
Fot: UM Łapy

Firma Arka Druk Sp. z o.o z Łap zawarła z Gminą Łapy umowę sprzedaży działki o powierzchni o 1,06 ha, w nowej części Podstrefy Łapy TSSE.

Proces nabycia tej działki inwestycyjnej rozpoczął się poprzez ogłoszenie przetargu w grudniu poprzedniego roku. Przetarg został rozstrzygnięty na początku kwietnia, a zgodnie z przepisami, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. przysługiwało prawo pierwokupu działki. Jednak agencja nie skorzystała z tego prawa, co umożliwiło podpisanie umowy sprzedaży, która przenosi prawo użytkowania wieczystego na firmę Arka Druk.

- Do zakupu działki skłoniły mnie zmiany na rynku oraz rozwój technologii generujący potrzebę inwestowania. Nowa działka ma na celu dalszy rozwój oraz zwiększenie konkurencyjności firmy – mówi Artur Bach, prezes firmy Arka Druk.

Prezes zapowiedział, że na zakupionym terenie zostanie wybudowany magazyn, który pozwoli na przeorganizowanie powierzchni zakładu w celu wygospodarowania miejsca na zainstalowanie nowej linii drukarskiej.

Firma Arka Druk to ceniony polski producent opakowań, obecny na rynku od 2000 r. Przez ponad 20 lat firma rzetelnie realizuje zamówienia klientów, wytwarzając opakowania wykorzystywane przez producentów wyrobów spożywczych, kosmetyków i leków. Dzięki zdobytemu doświadczeniu, zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i systemów produkcji, Arka Druk osiągnęła pozycję jednego z wiodących producentów opakowań jednostkowych w Polsce.

W podstrefie Łapy dostępne są jeszcze trzy wolne działki, na które obecnie trwa postępowanie przetargowe. Proces ten zakończy się w lipcu, dając szansę innym zainteresowanym nabywcom na rozszerzenie swojej działalności w tej lokalizacji.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1409 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39