Kolejne remonty w mieście. Gdzie kierowcy mogą spodziewać się utrudnień?

2022.11.10 10:22
Na ul. Mieszka I planowany jest remont nawierzchni, a na ul. Ciepłej i Jagienki wystąpią utrudnienia w ruchu spowodowane budową sieci kanalizacji deszczowej.
Kolejne remonty w mieście. Gdzie kierowcy mogą spodziewać się utrudnień?
Fot: Malwina Witkowska

W czwartek (10.11) w godz. 9.00-17.00 na ul. Mieszka I, przed skrzyżowaniem z ul. Piastowską, w związku z prowadzonymi remontami nawierzchni (frezowanie nawierzchni, wykonanie nowej warstwy ścieranej), wystąpią utrudnienia w ruchu polegające na połówkowym zawężeniu jezdni. Jednak w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych termin występowania utrudnień może ulec zmianie.

Z kolei do 30 listopada potrwają utrudnienia w ruchu na ul. Ciepłej oraz ul. Jagienki, które związane są z budową sieci kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami, wpustami oraz przyłączami przez prywatnego inwestora.

Na ul. Ciepłej - na odcinku od Przedszkola Samorządowego nr 26 do ul. Jagienki, pozostaje wyłączony z ruchu prawy pas ruchu w kierunku ul. Jagienki, ruch dwukierunkowy odbywa się lewym pasem oraz przyległym do niego parkingiem. Z kolei na ul. Jagienki, w rejonie skrzyżowania z ul. Ciepłą, występują okresowe utrudnienia w ruchu związane z robotami kanalizacyjnymi, jednakże w celu zapewnienia przejezdności ulicy w obu kierunkach, prace będą realizowane w etapach.

- Na czas prowadzonych robót zapewniony jest jedynie przejazd mieszkańcom okolicznych posesji, pojazdom służb miejskich i uprzywilejowanym. Natomiast dla pieszych zostały wyznaczone tymczasowe ciągi komunikacyjne i przejścia - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Białymstoku.

Zalecany jest objazd ulicami: Ogrodową – Sienkiewicza – Jagienki lub Nowogródzką – Poleską – Jagienki.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

801 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39