Kolejne udogodnienia na S8. Zdejmują ograniczenia prędości

2018.10.24 12:20
Na jednym z odcinków na trasie Białystok - Warszawa wprowadzono już stałą organizację ruchu i zdjęto tam ograniczenie prędkości do 100 km/h.
Kolejne udogodnienia na S8. Zdejmują ograniczenia prędości
Fot: GDDKiA

Pod koniec zeszłego tygodnia do użytku został ostatni odcinek S8 łączącej Białystok i Warszawę pomiędzy Wyszkowem a węzłem Poręba. W tym dostajemy kolejne dobre informacje. Od początku obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej aż za Mężenin (Podlasie) możemy jechać już bez ograniczeń prędkości do 100 km/h. Tym samym od 22 października cały ten fragment S8 możemy przejechać z "kodeksową prędkością" 120 km /h.

Właśnie wczoraj stała organizacja ruchu zastąpiła tymczasową na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej do granicy województwa (udostępnionym kierowcom w sierpniu br.). Niemal 2 tygodnie wcześniej (5 października) taka sama zmiana miała miejsce na sąsiednim, podlaskim odcinku S8 - od granicy województwa do obwodnicy Zambrowa. A ponieważ obwodnice Ostrowi Mazowieckiej oraz Zambrowa i Wiśniewa od lat są w użytkowaniu, więc pełen standard drogi ekspresowej S8 obowiązuje już na łącznej długości 59 km.
 
Natomiast tymczasowa organizacja ruchu z ograniczeniem prędkości do 100 km/h obowiązuje jeszcze na właśnie wybudowanych mazowieckich odcinkach S8 (w sumie 29 km). Na wspomnianym Wyszków - węzeł Poręba oraz na otwartym we wrześniu Poręba - Ostrów Mazowiecka. Zgodnie z deklaracjami wykonawców ograniczenia te powinny zniknąć na przełomie listopada i grudnia.
 
Z kolei na Podlasiu jedynym odcinkiem z ograniczeniem do 100 km/h pozostaje ten od Mężenina do Jeżewa (ponad 14 km). Ruch na dwóch jezdniach odbywa się na nim od 30 grudnia ubiegłego roku, ale przez problemy z zakończeniem inwestycji w tym roku tymczasowa organizacja ruchu prawdopodobnie nie zostanie zmieniona.
 
Stała organizacja ruchu obwiązuje natomiast na wcześniej wybudowanych odcinkach S8: obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa (2012), fragmencie Wiśniewo – Mężenin (grudzień 2016) i odcinku Jeżewo - Mężenin (2012).

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1791 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39