Kolejny błąd w e-karcie. System nie czyta biletów kwartalnych

2011.10.04 00:00
Kolejna wpadka białostockiej e-karty. Pasażerowie, którzy kupili bilet trzymiesięczny po "kliknięciu" go na czytniku w autobusie otrzymują komunikat jakby wcale tego biletu nie mieli. Problem zostanie naprawiony - zapewnia szef Białostockiej Komunikacji Miejskiej.
Kolejny błąd w e-karcie. System nie czyta biletów kwartalnych
Białostocka e-karta znowu z błędem

- Kupiłam bilet trzymiesięczny, zapłaciłam 200 złotych i okazuje się, że autobusem jeżdżę jak bez biletu - o problemie poinformowała nas białostoczanka, Katarzyna Niedźwiecka.

Cała sprawa dotyczy nowego błędu, który pojawił się w systemie elektronicznej Białostockiej Karty Miejskiej. Od minionego weekendu pasażerowie, którzy mają bilety kwartalne logując się po wejściu do autobusu otrzymują komunikat, że ich e-karta jest nieważna.

- A co gdyby była kontrola? Zapłaciłabym mandat, a potem musiałabym dochodzić swoich pieniędzy? - pyta zbulwersowana pasażerka.

- Wyszedł mały problem w oprogramowaniu kasowników - mówi Bogusław Prokop, dyrektor Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Jak dodaje, sprawa pojawiła się, gdy firma obsługująca system komputerowy e-karty wgrała nową wersję oprogramowania kasowników.
- My sprawdziliśmy bilety czytnikami kontrolerskimi i te czytają bilety prawidłowo - wyjaśnia Prokop. Jednocześnie uspokaja pasażerów, którzy spotkali się z tym problemem: podczas ewentualnego sprawdzania e-karty czytnik elektroniczny kontrolerów zinterpretuje bilet prawidłowo, jako ważny.

Według zapewnień szefa Białostockiej Komunikacji Miejskiej w nocy, jutro rano, najpóźniej w ciągu 24 godzin, błąd zostanie usunięty i komunikaty o nieważnym - mimo, że zasilonym - bilecie nie będą się pojawiały.

Tymczasem na "usunięcie" czeka jeszcze jeden problem - obleganego punktu wydawania kart miejskich. Wraz z początkiem nowego miesiąca przy Sienkiewicza 22 znowu stoi kilkudziesięcioosobowa kolejka.

E.S.

736 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39