Koloraton w Białymstoku. Pierwsze takie wydarzenie w Polsce

2013.04.25 00:00
W czwartek (25.04) w samo południe na Rynku Kościuszki wolontariusze z Fundacji "Pomóż Im" stworzyli niecodzienny happening. Młodzi ludzie obrzucali się wzajemnie kolorowymi farbami. Była to zapowiedź nowatorskiego biegu pod nazwą Koloraton.
Koloraton w Białymstoku. Pierwsze takie wydarzenie w Polsce
Fot: Ł.W.
Wolontariusze Fundacji "Pomóż Im" obrzucając się farbami, zachęcali do udziału w biegu charytatywn

Happening zaczął się od wspólnych ćwiczeń rozciągających. Po rozgrzewce wolontariusze z Fundacji "Pomóż Im" sięgnęli do papierowych toreb i zaczęli obrzucać się kolorowymi farbami. Czwartkowy happening na Rynku Kościuszki był tylko przedsmakiem kolorowego "brudzenia się", jakie nastąpi podczas Koloratonu.

Na konferencji prasowej w kawiarni Akcent wolontariusze przybliżyli ideę czerwcowego wydarzenia.

- Koloraton będzie pierwszym w Polsce biegiem charytatywnym, którego uczestnicy zostaną obsypani kolorowymi farbami i utworzą wielką żywą tęczę - mówiła Magdalena Wieremiejuk z Fundacji "Pomóż im".

W biegu każdy może wziąć udział. Nie potrzeba tutaj zaświadczeń o stanie zdrowia, ani dużej sprawności fizycznej, bowiem dystans jest symboliczny. - Będą to dwa okrążenia wokół ratusza. Każdy z uczestników biegnąc, będzie mijał specjalne kolorowe punkty, gdzie zostanie oblany kolorową farbą. Przygotowaliśmy jej aż 25 kg - dodała Magdalena Wieremiejuk.

Kolorowy proszek jest bezpieczny dla zdrowia. Łatwo się też zmywa zarówno z ciała, jak i z ubrań, dzięki czemu po biegu zostanie nam wyjątkowa koszulka. Bieg jest o tyle wyjątkowy, że nie liczy się tutaj miejsce na podium czy czas okrążenia. Najważniejsza jest pomoc drugiemu człowiekowi.

- Pobiegniemy w białych koszulkach i z uśmiechem na ustach, by w ten symboliczny sposób pokolorować świat nieuleczalnie chorych dzieci i pokazać swoją solidarność z nimi - wyjaśniała Wieremiejuk

Aby wziąć udział w Koloratonie, należy jedynie zakupić koszulkę. Jej cena to minimum 20 zł. Osoba bądź grupa osób, która zapłaci najwięcej, otrzyma dodatkowo w podziękowaniu nagrody rzeczowe. Organizatorzy wręczą darczyńcom wejściówki do kina dla 10 osób oraz karnety na grę w paintball'a. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Rejestrować się można do 22 maja na stronie Fundacji "Pomóż im". Tam też znajdziemy nr konta do przelewu. Koloraton odbędzie się już 2 czerwca o 13.00 na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
898 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39