Kompetencje miękkie – trzeba je zdobywać i doskonalić!

2015.10.21 00:00
Na rynku pracy funkcjonują pojęcia kompetencji twardych i miękkich. Uniwersytet Otwarty UwB wychodzi naprzeciw potrzebom rynku pracy i proponuje szereg kursów z umiejętności posługiwania się przydatnymi dzisiaj kompetencjami miękkimi.
Kompetencje miękkie – trzeba je zdobywać i doskonalić!
Fot: Uniwersytet Otwarty UwB

Przydatne kompetencje miękkie

Kompetencje twarde są związane z wiedzą dotyczącą danego zawodu, natomiast kompetencje miękkie mają związek z umiejętnościami społecznymi. Pracodawcy wyjątkowo doceniają posiadanie tych drugich. Poza wykształceniem i doświadczeniem, na rozmowach kwalifikacyjnych pytają właśnie o nie. Przydają się one nie tylko w pracy, ale są potrzebne także w życiu codziennym. Kompetencji miękkich jest wiele, są to między innymi kontakty międzyludzkie, komunikacja, odporność na stres, umiejętność pracy w grupie, komunikatywność, zarządzanie czasem, negocjacje, sztuka wystąpień publicznych czy kultura osobista.

Powoli zaczynamy mieć świadomość, jak ważna w dzisiejszych czasach jest umiejętność posługiwania się kompetencjami miękkimi. Jeśli nie posiadamy ich, to nie oznacza, że nie możemy nad nimi pracować. Można je szkolić do końca swego życia. Najważniejsza jest samoświadomość
i możliwość szkolenia ich.

Dostosowane do potrzeb

Uniwersytet Otwarty UwB wychodzi naprzeciw potrzebom rynku pracy i proponuje szereg kursów z tej tematyki. Kurs "Sztuka skutecznego porozumiewania się" przekazuje najbardziej skuteczne modele komunikacji interpersonalnej, a "Konstruktywne zwalczanie stresu" daje wskazówki, jak sobie z nim radzić. O skutecznym odmawianiu i bronieniu swoich praw można dowiedzieć się na "Treningu asertywności". Praktyczne umiejętności można przećwiczyć w "Sztuce wystąpień publicznych", natomiast tajniki zachowań w różnych sytuacjach biznesowych można odkryć na kursie "Negocjacje, savoir vivre w biznesie, coaching w zarządzaniu".

W ofercie znajduje się także "Kurs skutecznego przywództwa", którego celem jest wyposażenie szkolonych w teoretyczny zasób wiedzy oraz praktyczne umiejętności skutecznego przywództwa w zespole, "Akademia umiejętności menedżerskich", gdzie stawiany jest nacisk na poznanie i trening zachować menadżera w relacjach z podwładnymi oraz "Akademia trenera" skierowana do osób zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, wykonujących już zawód trenera, a zajęcia prowadzone są w formie warsztatów, podczas których odkrywa się tajniki pracy z grupą.

Dla każdego

Uniwersytet Otwarty daje znakomitą okazję do pozyskania kompetencji miękkich. W dzisiejszym świecie trzeba się rozwijać przez cały czas swojej aktywności zawodowej. Dzięki temu jesteśmy bardziej atrakcyjni na rynku pracy, a umiejętności miękkie są wyjątkowo cenione przez pracodawców.

Aby rozpocząć naukę na Uniwersytecie Otwartym UwB nie trzeba mieć matury, dyplomu licencjata lub magistra. Na kurs dokształcający może zapisać się każdy, bez względu na wiek. Wszyscy, którzy ukończą szkolenia, otrzymają świadectwa wydane przez Uniwersytet w Białymstoku.

Warto skorzystać z szerokiej oferty kursów rozwijających kompetencje interpersonalne i postawić na pracę nad własną osobą. Inwestycja w siebie może okazać się najlepszym życiowym interesem.

Szczegóły dotyczące kursów dostępne są na stronie internetowej: www.uo.uwb.edu.pl.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


1300 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39