Komunikacja miejska i rowery BiKeR będą darmowe. Przez 1 dzień

2022.09.20 17:50
W czwartek (22.09) w Białymstoku można będzie auto zostawić w domu i skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej lub rowerami sieci BiKeR.
Komunikacja miejska i rowery BiKeR będą darmowe. Przez 1 dzień
Fot: Malwina Witkowska

22 września przypada Dzień bez Samochodu. Z tej okazji, jak co roku, w Białymstoku będzie można bezpłatnie podróżować komunikacją miejską BKM. Darmowe przejazdy przysługują wszystkim mieszkańcom.

Osoby, które nie lubią ścisku w autobusach, mogą zamiast samochodu wybrać rower miejski. Za pierwszą godzinę wypożyczenia BiKeRa opłaty nie będą naliczane.

– Zachęcam mieszkańców Białegostoku do korzystania z BiKeRów i miejskich autobusów w Dniu bez Samochodu. To dobra okazja, żeby przekonać się, jakie korzyści płyną z odstawienia samochodu i przemieszczania się pieszo, na rowerze lub autobusem miejskim – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.

Dzień bez Samochodu obchodzony promuje korzystanie z innych środków transportu, które są bardziej przyjazne dla środowiska. Ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach.

W 2000 roku Dzień bez Samochodu stał się świętem światowym i ustalono, że ma przypadać 22 września. W Polsce obchodzony jest głównie przez duże miasta, które zazwyczaj proponują bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

690 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39