Koncert Ella's Jazz Portrait

dodane dnia: 2024-02-19 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Koncert Ella's Jazz Portrait
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-03-15
Organizatorzy zapraszają na koncert Ella's Jazz Portrait.

"Ella's Jazz Portrait" to podróż przez życie i twórczość niezrównanej Ellie Fitzgerald. Zabrzmią największe hity jak "Take The A Train", "Cheek to Cheek" czy "Blue Skies". Ella Fitzgerald to także artystka, która nie bała się eksperymentów, będziemy więc podróżować od swingu po ballady, od melodyjnych kompozycji po pełne energii rytmiczne eksperymenty. Na koncert 15 marca zapraszamy wraz z pianistą, kompozytorem, aranżerem, twórcą idei koncertu, Krzysztofem Brzezińskim.

"Ella's Jazz Portrait" to nie tylko koncert – to opowieść o nieskrępowanej pasji, talencie i niepowtarzalnym stylu jednej z największych gwiazd jazzu. Muzyką wzbogacona będzie wizualną podróżą w czasie. Proste, eleganckie vintage’owe klipy i zdjęcia ukazujące epokę, w której tworzyła Ella, przeniosą Was do złotego wieku jazzu.

Na scenie Brzeziński Jazz Quartet feat. Joanna Czajkowska

Krzysztof Brzeziński to multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer, producent i wykładowca. Prowadzi zajęcia i wykłady w dwóch polskich uczelniach, piastuje rolę dyrygenta w trzech polskich teatrach, rozwija swój autorski kurs, realizuje nagrania/produkcje we własnym studiu nagraniowym, doskonali sztukę gry na instrumentach klawiszowych, saksofonie, gitarze basowej i bębnach, aktywnie koncertuje ze swoim kwartetem jazzowym. W składzie usłyszymy także Mateusza Panasiuka na perkusji i Mikołaja Kaniewskiego na kontrabasie.

Zaśpiewa Joanna Czajkowska - wokalistka, autorka tekstów i muzyki, z wykształcenia polonistka, z pasji i zawodu – trenerka głosu. Jest niezwykle wszechstronna, jej śpiew wzrusza liryzmem, zaskakuje niezwykłą wrażliwością, ale i powala swoją mocą i skalą. Oprócz występów pod własnym nazwiskiem Asia jest liderką kilku różnych projektów, w których śpiewa m. in jazz, soul, neogospel czy muzykę chasydzką.

Start o godz. 19:00.

820 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39