Koncert na stadionie rozpoczął Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru [ZDJĘCIA]

2015.09.11 00:00
To miało być nietypowe rozpoczęcie obchodów jubileuszowego Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. I było. Około 6 tys. osób przyszło na czwartkowe koncerty zespołów Lao Che i Kult.
Koncert na stadionie rozpoczął Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru [ZDJĘCIA]
Fot: Grzegorz Chuczun
Kult dał na stadionie miejskim półtoragodzinny koncert

Tego można być pewnym - takie inicjatywy jak ta, lepiej wypromują ideę Pamięci Sybiru niż dziesiątki artykułów. Z okazji XV Międzynarodowego Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru na stadionie miejskim zorganizowano koncert.

- Bez patrzenia w przeszłość nie będzie przyszłości - parafrazował słowa Cypriana Kamila Norwida Tadeusz Chwiedź, prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków.

On też zapraszał uczestników na piątkowy marsz. Ze sceny kilkukrotnie padły słowa przypominające znaczenie koncertu i potrzebę pamięci o sybirakach.

Muzyczne wydarzenie rozpoczął Lao Che. W większości promował utwory z najnowszej płyty. Publice szczególnie spodobała się "Wojenka". Większość śpiewała dobrze znany "Dym".

Na dobre koncert rozkręcił się, gdy na scenę wszedł Kult. Niezastąpiony Kazik Staszewski chrypliwie śpiewał od tych najstarszych przebojów: "Posłuchaj to do ciebie" czy "Krew Boga" do ostatniego "Układu zamkniętego". Publiczność - od 50-latków, którzy słuchali kapeli od samego początku do nowych, kilkunastoletnich fanów - porwał "Barankiem", a patriotycznie bisował m.in. "Polską". Ludzie śpiewali, skakali, nie obyło się bez żartów Kazika.

Koncert sfinansowano z budżetu miasta. Obowiązywały na niego bilety w symbolicznej cenie 10 zł. Te już kilka dni przed imprezą zostały wyprzedane.

Zobacz też:
XV Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1015 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39