Koncert piosenek Édit Piaf: "Nie żal mi"

dodane dnia: 2024-03-18 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Koncert piosenek Édit Piaf: "Nie żal mi"
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-04-26
Organizatorzy zapraszają na koncert piosenek Édit Piaf "Nie żal mi".

Anna Sroka-Hryń jako reżyserka tworzy fascynujące, soczyste spektakle muzyczne, jako aktorkę i wokalistkę zobaczymy ją na scenie Nie Teatru w koncercie piosenek Édith Piaf. „Nie żal mi” to recital z najsłynniejszymi utworami ikony francuskiej piosenki, w którym Anna Sroka-Hryń zaprezentuje swój kunszt, szlifowany na najsłynniejszych scenach musicalowych kraju.

Koncert „Nie żal mi” to zestaw najsłynniejszych piosenek najwybitniejszej francuskiej artystki XX wieku – Édith Piaf w wykonaniu Anny Sroki – Hryń. Utwory w tłumaczeniu Andrzeja Ozgi wykonywane są w języku polskim w wyjątkowych aranżacjach Urszuli Borkowskiej. Wykonania artystki to coś więcej niż aktorska interpretacja piosenki, recital ten to niebanalne, genialnie wykonane utwory ikony francuskiej piosenki. Tego wieczoru usłyszmy: Ponad dachami Paryża, Jean żebrak, Akordeonista, Johnny żaden z Ciebie anioł, Hamburg, Świat w kolorach, Tłum, Hymn miłości, Padam, Milord Brawo dla klowna, Nic a nic nie żal mi

Występuje: Anna Sroka-Hryń
Akompaniament: Urszula Borkowska


ANNA SROKA-HRYŃ

Aktorka, wokalistka i reżyserka. Absolwentka, a obecnie wykładowca, Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Muzyka towarzyszy jej karierze artystycznej od samego początku.

Występowała w spektaklach na najsłynniejszych scenach musicalowych w Polsce, tworząc wyjątkowe kreacje m.in. jako Edith Piaf w spektaklu „Edith i Marlene” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym, Maureen Johnson w musicalu „Rent” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, czy niezapomniana Donna Sheridan w musicalu wszechczasów – „Mamma Mia” – na deskach stołecznego Teatru Muzycznego Roma, z którym związana jest do dziś. Występuje w spektaklu “Tuwim dla Dorosłych” oraz z własnymi recitalami – cyklem koncertów “Kobiety, Kobiety” z piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk, Edith Piaf, Agnieszki Osieckiej oraz Vintage – złożony z piosenek międzywojennych. Od 2019 w Teatrze Polonia w monodramie “Cafe Luna” na podstawie filmów Pedro Almodovara. Ostatnio na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w polskiej prapremierze „Company” – musicalu Stephena Sondheima.

Połączenie pasji do muzyki i aktorstwa wyróżnia się również w spektaklach reżyserowanych przez Annę Srokę – Hryń. Jako reżyserka i autorka adaptacji stworzyła niezapomniany „Prawiek i Inne Czasy” – muzyczny spektakl wg prozy Olgi Tokarczuk oraz spektakle „Lunapark”, „A Planety Szaleją…” oraz „Sprzedawcy Marzeń”, które trafiły do regularnych repertuarów stołecznych teatrów. Ostatnim niekwestionowanych sukcesem reżyserskim jest „Z Ręka na Gardle” z piosenkami Ewy Demarczyk w Teatrze Współczesnym w Warszawie oraz telewizyjna realizacja spektaklu APETYT NA CZEREŚNIE – na żywo – Agnieszki Osieckiej z muzyka Macieja Małeckiego w Teatrze Telewizji.

W 2022 roku wydała pierwszy album fonograficzny „Najpiękniejsza” z utworami Agnieszki Osieckiej. Kolejny w 2023 r. to ULICA,KTÓRĄ PŁYNĄ MOJE OBIE DŁONIE z piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk.

Start o godz. 20:00.
Miejsce imprezy
ul. Sienkiewicza 4
15-092 Białystok

1108 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39