Koncert poezji śpiewanej "Liczy się tylko miłość"

dodane dnia: 2024-05-07 przez: zoko
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-05-19
Organizatorzy zapraszają na koncert poezji śpiewanej "Liczy się tylko miłość".

"Liczy się tylko miłość" to program, który tworzą jedne z najbardziej znanych i lubianych przez publiczność utworów Piotra Selima. Autorką tekstów jest Hanna Lewandowska. Piosenki powstawały w różnych okresach twórczości tej autorsko–kompozytorskiej pary współpracującej ze sobą od dawna. Wiele z tych utworów znalazło się na autorskich płytach wydanych przez Lubelską Federację Bardów - "W rytmie bolera" oraz "Uważnie" – solowych albumach Piotra Selima.

Nie zabraknie również piosenek o miłości napisanych przez mistrzów gatunku, czyli utworów Leonarda Cohena, Bułata Okudżawy czy Agnieszki Osieckiej. Program uzupełnią wiersze Hanny Lewandowskiej opublikowane w wydanym w 2021 roku tomie poetyckim "Stacyjki".

Piosenki Piotra Selima i Hanny Lewandowskiej były wielokrotnie nagradzane w najbardziej prestiżowych konkursach piosenki literackiej o zasięgu ogólnopolskim.

Wystąpią:

Piotr Selim - fortepian, śpiew
Hanna Lewandowska - narracja, teksty
Maks Wosk - skrzypce

Hanna Lewandowska to autorka małych form literackich, wierszy i tekstów piosenek, a także scenariuszy wielu wydarzeń artystycznych i libretta w kantacie "Z ziemi wiernej", oratorium (Po)mosty, oratorium "Dla ocalałych dom".

Piotr Selim – pianista, kompozytor, wokalista, aranżer i producent muzyczny. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów oraz kwintetu Tanguillo wykonującego utwory Astora Piazzolli. Artysta współpracujący z niezliczoną liczbą solistów i zespołów chóralnych. Ma na swoim koncie ponad 50 publikacji – płyt CD i DVD. Piotr Selim pracuje na Wydziale Artystycznym UMCS. Uczy gry na fortepianie.

Maks Wosk - to skrzypek z ponad 20 letnim doświadczeniem scenicznym. Przez lata współpracował z wieloma artystami i zespołami takimi jak: kwartet smyczkowy Ambitus, OFF and Bach, Rokiczanka, Adam Szabat, Royal Concert Orchestra. Jest otwarty na wszelkie muzyczne wyzwania. To muzyk świetnie odnajdujący się w takich stylach muzycznych, jak: jazz, gypsy, folk, klezmer, gospel, country oraz muzyka klasyczna.

Rozpoczęcie: godzina 19:00

1728 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39