Koncert SOFY na finale akcji "Pola Nadziei"

2011.05.21 00:00
Koncertem finałowym zespołu SOFA i festynem promującym zdrowie na placu przed Teatrem Dramatycznym zakończy się w niedzielę, 22 maja akcja "Pola Nadziei" na Podlasiu.
Koncert SOFY na finale akcji "Pola Nadziei"
Fot: Dariusz Kuć
Żonkil zasadzony jesienią przed siedzibą Fundacji "Pomóż Im"

Impreza rozpocznie się o godz. 10 występami dzieci i młodzieży biorących udział w akcji "Pola Nadziei", a o godz.13 zostaną wręczone nagrody laureatom konkursów: poetyckiego, fotograficznego, plastycznego i biżuterii żonkilowej.

- Nawiązując do symbolu akcji, którym jest żonkil, prosimy, by dzieci i młodzież, jak również dorośli, w swoim ubiorze mieli podczas festynu akcent żółty - zachęca Dariusz Kuć, lekarz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Podczas festynu rodzinnego nie zabraknie atrakcji dla dzieci, jak również dla dorosłych, Wystąpi zespół "Ignoto Deo", młodzież z Limy (Peru), Soliści Szkoły Estradowej im. Anny German, Studenci Szkoły Talentów, odbędą się bitwy Freestyle, zaś gwiazdą koncertu będzie zespół SOFA, który wystąpi o godz. 15:30.

Ponadto, w godz. 10-17 odbędą się liczne konkursy, gry i zabawy dla dzieci. Każdy będzie mógł odwiedzić stoiska zdrowotne, zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom glukozy i cholesterolu czy poziom tkanki tłuszczowej i wody w organizmie. Możliwe będą także konsultacje otolaryngologiczne, konsultacje dietetyczne i badanie znamion. Co więcej ratownicy medyczny pokażą jak należy udzielać pierwszej pomocy, a zainteresowani będą mogli skorzystać z porad dotyczących chodzenia z kijami (Nordic Walking) i noszenia dzieci w chuście.

"Pola Nadziei" to ogólnopolska kampania, mająca na celu rozpowszechnianie idei opieki paliatywnej w społeczeństwie. Symbolem akcji jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Ma on przypominać nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Fundacja "Pomóż Im", prowadząca Białostockie Hospicjum dla Dzieci wraz z Fundacją Podlaskie Hospicjum Onkologiczne po raz pierwszy zorganizowała tę akcję na Podlasiu.

MAG

1448 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39