Koncert Zespołu Muzyki Dawnej "Ars Decorum"

dodane dnia: 2024-06-20 przez: Dali01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-06-22
Organizatorzy zapraszają na koncert Zespołu Muzyki Dawnej "Ars Decorum".

Podczas koncertu Zespół zaprezentuje utwory polskie, hiszpańskie, angielskie, włoskie, takich kompozytorów, jak: Cyprian Bazylik, Wacław z Szamotuł, Ginés de Morata, John Dowland, Richard Nicholson, czy John Playford.

Repertuar:
1. Anonim - Pase el agoa (Ma Julieta dama)
2. Anonim - La traditora
3. Wacław z Szamotuł – Modlitwa gdy dziatki spać idą
4. Jacques Arcadelt - Margot labourez les vignes
5. John Dowland - Can she excuse my wrongs
6. Richard Nicholson - The Jewes Dance
7. Andrzej Koszewski - Zdrowaś Królewno Wyborna
8. Ginés de Morata - Pues que no puedo olvidarte
9. Anonim (Cancionero de la Colombiana) - Propiñán de Melyor
10. Anonim – La Paduana del Re
11. Anonim (Cancionera de Uppsala) - E la don don
12. Cyprian Bazylik - Dobrotliwość Pańska
13. John Playford - Virgin Queen i Bobbing Joe

Zespół Muzyki Dawnej „Ars Decorum" działający przy Domu Kultury „Śródmieście" w Białymstoku powstał w kwietniu 2015 roku z inicjatywy instruktorki, Joanny Mytnik-Daniluk. Jest to młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny, specjalizujący się w wykonywaniu utworów z epoki renesansu i wczesnego baroku. W skład instrumentarium zespołu wchodzą między innymi: flety proste, cornamuse, gitarolutnia, harfa irlandzka i liryczna oraz instrumenty perkusyjne. Muzycy występują w stylizowanych na dawny ubiór strojach.

W czerwcu 2016 roku Zespół wziął udział w Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym „Debiuty" w Łapach zdobywając w kategorii zespołów pierwsze miejsce – Diamentowy Debiut. W 2017 roku Zespół wziął udział w XXXIX Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum" jako zespół debiutujący i zdobył Brązową Harfę Eola. W sierpniu 2017 roku Zespół występował podczas Jarmarku Jarosławskiego. Od 2017 roku Zespół uczestniczy w cyklicznym Festiwalu „Barokowe Ogrody Sztuki" w Białymstoku. W kolejnych edycjach Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum" w 2018 i 2020 roku Zespół zdobył Wyróżnienia, a w 2021 roku Brązową Harfę Eola. Na Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum" w Kaliszu w 2022 roku Zespół otrzymał Złotą Harfę Eola w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych i Nagrodę Starosty Kaliskiego.

Koncert odbędzie się 22 czerwca (sobota) o godz. 15:00 w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku (sala wystawowa, II piętro). Wstęp wolny.
Miejsce imprezy
Dom Kultury Śródmieście w Białymstoku
ul. Kilińskiego 13
15-089 Białystok

894 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39