Kontrole w rejonach białostockich szkół

2020.08.26 15:22
Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym strażnicy miejscy oraz funkcjonariusze policji prowadzą kontrole oznakowań drogowych w pobliżu szkół. Ponadto na początku września będą pomagać uczniom w bezpiecznym przejściu przez pasy.
Kontrole w rejonach białostockich szkół
Fot: Straż Miejska w Białymstoku

Kontrole

Uczniowie wracają do szkół już 1 września. Dlatego strażnicy miejscy, funkcjonariusze policji wraz z pracownikiem Zarządu Dróg Miejskich UM w Białymstoku, prowadzą wzmożone kontrole w rejonach placówek oświatowych.

Celem jest sprawdzenie czytelności i prawidłowości oznakowań drogowych, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych. Dodatkowo oceniają stan sygnalizatorów w obrębie skrzyżowań oraz barier ochronnych, które uniemożliwią wbiegnięcie dziecka na jezdnię.

„Bezpieczna droga do szkoły”

Poza kontrolami, patrol szkolny przez cały rok będzie dbać o bezpieczeństwo uczniów, oraz reagował w przypadku wszelkich nieprawidłowości.

Na początku roku szkolnego, przez kilka dni strażnicy miejscy będą pomagać dzieciom przechodzić przez przejścia dla pieszych w pobliżu szkół. Ponadto, ich obecność ma przypominać kierowcom o ograniczaniu prędkości i szczególniej ostrożności w okolicach placówek oświatowych.

Jak co roku, zorganizowane będą spotkania z uczniami na temat "Bezpiecznej drogi do szkoły". Strażnicy wskażą najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły, ale również opowiedzą o zasadach poruszania się po drodze i przechodzeniu przez pasy.

Poza Białymstokiem

Podlaska policja dba o bezpieczeństwo również w mniejszych miejscowościach. W środę (26.08) odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami w Sobolewie.

Policjanci opowiedzieli jak wygląda kontrola infrastruktury drogowej – szczególnie pod kątem oznakowania oświetlenia i widoczności przejść dla pieszych.

Malwina Witkowska
24@bialystokonline.pl

707 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39