Korupcja przy remoncie koszar. Sąd wydał wyrok

2014.05.12 00:00
Dwaj białostoccy przedsiębiorcy, oskarżeni o korupcję w Wojskowej Administracji Koszar przy ul. Kawaleryjskiej, usłyszeli wyroki.
Korupcja przy remoncie koszar. Sąd wydał wyrok
Fot: ŁW

Śledztwo trwało od 2011 roku. Funkcjonariusze CBA zatrzymali w sumie pięć osób. Głównemu oskarżonemu, 62-letniemu byłemu kierownikowi Wojskowej Administracji Koszar w Białymstoku, zarzucono łącznie aż 26 przypadków przyjmowania łapówek lub przypadków obietnicy ich przyjęcia. Korupcja miała związek z wykonywaniem robót remontowo-budowlanych w obiektach pozostających w zarządzaniu Wojskowej Administracji Koszar.

Według śledczych, mężczyzna miał otrzymywać od 800 zł do nawet 15 tys. zł łapówki. Oskarżonemu wręczano także materiały budowlane oraz paliwo do samochodu. Łączna kwota przyjętych korzyści majątkowych to ponad 40 tys. zł.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. Sąd skazał go na 4 lata więzienia w zawieszeniu na 8 lat, blisko 130 tys. zł grzywny oraz przepadek równowartości przyjętych łapówek. Wyrok ten już się uprawomocnił. Z kolei Jan G. i Stanisław B. zostali skazani na kary po półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo pierwszy musi zapłacić 1,5 tys. zł grzywny, a drugi – 3 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
862 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39