Kotkowo poszukuje wolontariuszy i osób chętnych do pomocy

2016.06.02 09:43
Domu tymczasowe, łowcy i inni - białostockie Kotkowo potrzebuje osób chętnych do zaangażowania chociaż minimum swojego czasu na pomoc kotom.
Kotkowo poszukuje wolontariuszy i osób chętnych do pomocy
Fot: kotkowo.pl
Nowego domu szukają m.in. 5-tygodniowe kociaki

Białostocka Fundacja Kotkowo pilnie szuka osób chętnych do prowadzenia domów tymczasowych (DT) dla kotków. Do takich miejsc trafiają 7-8-tygodniowe zwierzaki, które wymagają "ucywilizowania", lub dorosłe koty po sterylizacji. Uczą się one tutaj kontaktu z człowiekiem. Opieka sprowadza się do zapewnienia im miski z jedzeniem, drugiej miski z wodą, czystej kuwety i dużej ilości ludzkiej miłości. Czasami kotki wymagają dodatkowej pielęgnacji, np. podawania leków. W miarę potrzeb Kotkowo może zapewnić żer, żwir i opiekę weterynaryjną.

- Jeśli dotąd "mama zabraniała mieć kotka", a wyjechałeś na studia lub nie możesz mieć kota "na zawsze", to świetnym kumplem może być "kot na chwilę" - zachęcają pracownicy Kotkowa.

Kotka po sterylizacji przebywa w DT 5-10 dni, maluchy zaś - do momentu znalezienia im nowych domów. Zazwyczaj nie trwa to dłużej niż 2 tygodnie.

Ze względów organizacyjnych dobrze byłoby, by dana osoba dysponowała transportem i w razie konieczności mogła dowieźć kotka do weterynarza lub nowego domu.

Kotkowo ponosi koszty związane z leczeniem, odrobaczaniem, odpchleniem i ewentualnym szczepieniem maluchów.

Wolontariusze nie zawsze mają akurat w danym momencie czas, dlatego też poszukiwani są tzw. łowcy, czyli osoby, które mogą pomóc np. staruszce w złowieniu dzikiego futrzaka. Zapewnione są przy tym klatki-pułapki i sprzęt.

Bywają też sytuacje, kiedy potrzeba osoby mogącej rozwiesić plakaty czy ulotki. Przydadzą się również ci z zacięciem fotograficznym (każdemu kotu robiona jest sesja zdjęciowa, by szybciej znaleźć mu nowy dom) oraz do umieszczania ogłoszeń na stronach internetowych.

Ewa Reducha
ewa.r@bialystokonline.pl

1228 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39