"Królewna Śnieżka". Baśniowa premiera w Teatrze Dramatycznym

2017.05.18 16:19
Baśniowa, w atrakcyjnej scenografii z piosenkami i wizualizacjami - taka będzie "Królewna Śnieżka" - najnowszy spektakl Teatru Dramatycznego. Premiera w sobotę (20.05).
"Królewna Śnieżka". Baśniowa premiera w Teatrze Dramatycznym
Fot: Ewa Krajewska
Trwają próby do spektaklu "Królewna Śnieżka"

"Królewna Śnieżka" jest jedną z najpopularniejszych baśni braci Wilhelma i Jakuba Grimm. To uniwersalna opowieść o ponadczasowej walce dobra ze złem. Przepiękna i w pewnym sensie okrutna baśń braci Grimm uczy kolejne pokolenia dorosłych oraz dzieci, że tylko wspólnymi siłami możemy sprawić, aby świat stał się lepszym miejscem.

Baśniowa "Królewna Śnieżka"

Spektakl wyreżyseruje Adam Biernacki - znany z takich realizacji jak "Rozkłady jazdy", "Migdały i rodzynki. Szkice białostockie" oraz "Emocjałki".

- Przygotowujemy spektakl "Królewna Śnieżka", który oparty jest na adaptacji napisanej na nowo - wyjaśnia reżyser. - Chcemy pokazać baśniowość tej historii, a także wartości takie jak przyjaźń i współpraca. Ludzie skłóceni przecież potrafią się dogadać.

Jak podkreśla reżyser, postacie nie będą płaskie jak z kreskówki. Sama Królewna Śnieżka nie przypomina bohaterki znanej z disneyowskiej bajki. To dziewczynka w rozciągniętej piżamie, która potem oczywiście przywdziewa piękną suknię.

Dwa światy, piosenki i wizualizacje

Spektakl ma ciekawą scenografię i kostiumy, które przygotowała Joanna Jaśko-Sroka.

- Scenografia łączy dwa światy - ten plastikowy i roślinny, leśny - mówi autorka warstwy wizualnej. - Zawieszona jest pomiędzy człowieczeństwem a naturą.

Istotną rolę pełni też muzyka przygotowana przez Katarzynę Brochocką. Jest osobnym bohaterem.

- Każda grupa postaci ma swój motyw muzyczny – tłumaczy reżyser. - Przy pojawieniu się Śnieżki widzowie także usłyszą konkretne dźwięki. Zaplanowaliśmy też finałową piosenkę.

W spektaklu widzowie zobaczą też wizualizacje Krzysztofa Kiziewicza, które odnoszą się do przeszłości Śnieżki i budują sferę wspomnień. Z kolei za choreografię odpowiedzialna jest Karolina Garbacik.

Dużo pokazów dla szkół i przedszkoli

W spektaklu występują: Danuta Bach, Jolanta Borowska, Justyna Godlewska-Kruczkowska, Arleta Godziszewska, Krystyna Kacprowicz-Sokołowska, Urszula Mazur (gościnnie), Ewa Palińska / Katarzyna Siergiej, Jolanta Skorochodzka, Krzysztof Ławniczak, Patryk Ołdziejewski, Sławomir Popławski, Piotr Szekowski, Franciszek Utko i Leszek Żukowski (gościnnie).

Premiera spektaklu odbędzie się 20 maja o godz. 16.00 na dużej scenie Teatru Dramatycznego. Spektakl zostanie zaprezentowany także 21 maja oraz 3 i 4 czerwca. Wszystkie spektakle rozpoczną się o godz. 16.00. W maju oraz w czerwcu zaplanowano również ponad dwadzieścia pokazów dla dzieci ze szkół i przedszkoli. Te rozpoczynają się o godz. 9.30 i 11.30. Spektakl trwa około 75 minut.

Portal BiałystokOnline patronuje przedstawieniu.

Szczegóły: "Królewna Śnieżka" w Teatrze Dramatycznym

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

898 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39