Krwawe porachunki biznesmenów. Nie żyje 41-letni mężczyzna

2013.12.05 00:00
Suwalska prokuratura oskarżyła 33-letniego przedsiębiorcę o zabójstwo lokalnego biznesmena z Bakałarzewa. Ciało 41-letniego mężczyzny zostało zakopane na żwirowni.
Krwawe porachunki biznesmenów. Nie żyje 41-letni mężczyzna
Fot: Ł.W.

Motywem zbrodni najprawdopodobniej był dług, jaki zabójca miał zwrócić 41-letniemu biznesmenowi z Bakałarzewa koło Suwałk. Podczas spotkania dwóch mężczyzn, kiedy pieniądze miały być zwrócone, okazało się, że 33-letni przedsiębiorca nie ma przy sobie gotówki. Zgodnie z wcześniejszą umową w takim wypadku 41-latek miał otrzymać w rozliczeniu działkę. Niestety tak się nie stało.

Przedsiębiorca zaginął kilka dni temu. Ciało 41-latka było zakopane na terenie jednej ze żwirowni powiatu suwalskiego. Zarządza nią 33-letni przedsiębiorca.

- Mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa z użyciem niebezpiecznego narzędzia - poinformował Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zamordowany mężczyzna został ugodzony kilkanaście razy ostrym narzędziem, po czym ciało biznesmena zostało zakopane na terenie żwirowni należącej do 33-letniego przedsiębiorcy. Mężczyzna, aby zatrzeć ślady spalił także samochód, należący do 41-letniego biznesmena.

- Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów - mówi Ryszard Tomkiewicz - Na chwilę obecną, dla dobra prowadzonego śledztwa nie możemy ujawnić więcej szczegółów sprawy.

33-letniemu przedsiębiorcy za zabójstwo z premedytacją grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

967 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39