Książka autorki z Podlasia ogłoszona najlepszą pozycją w rankingu literackim

2023.07.14 13:33
Książka "Kamienica. Sekrety Białej" ogłoszona najlepszą książką na tegoroczne lato. Autorką jest historyczna Agnieszka Panasiuk, która w swoich dziełach przybliża wiedzę na temat jej rodzinnego Podlasia.
Książka autorki z Podlasia ogłoszona najlepszą pozycją w rankingu literackim
Fot: Wydawnictwo Szara Godzina
Agnieszka Panasiuk

Książka "Kamienica. Sekrety Białej" to pierwszy tom z obyczajowo-historycznego cyklu "Sekrety Białej". Została wydana przez Wydawnictwo Szara Godzina, które zajmuje się publikacją dzieł polskich autorów, głównie z gatunku obyczajowych.

"Kamienica. Sekrety Białej" przedstawia historię głównej bohaterki Doroty, która jest otoczona miłością ze strony rodziny i przyjaciół. Pewnego dnia w świecie dziewczyny następuje gwałtowna zmiana - wieloletnie przyjaźnie zawisły na włosku, narzeczony odsłonił swoje prawdziwe oblicze, a nieoczekiwany list z Izraela burzy spokój jej rodziców. Dorota staje twarzą w twarz przed problemami i trudnymi wyborami. Postanawia odkryć tajemnice związane z przeszłością swojej rodziny.

Autorką książki jest Agnieszka Panasiuk. W swoich dziełach łączy opowiadania z przeszłości z teraźniejszością i przybliża odbiorcom wiedzę na temat rodzinnego Podlasia. Z zawodu jest historyczką, a w jej kręgu zainteresowań znajdują się historia i kultura naszego regionu. Autorka współpracuje z magazynem "Słowo Podlasia", który patronuje jej przedsięwzięcia.

Swoją karierę pisarską rozpoczęła w 2010 r. powieścią "Podróże serc". Fabuła utworu skupia się na historii samotnej kobiety, która poznającej podlaskie wsie oczami osieroconej dziewczynki, którą bierze pod opiekę. W następnej kolejności wydała cykl "Na Podlasiu" o losach kobiet, które w wyniku tragedii muszą na nowo odnaleźć swoje miejsce w świecie.

Dzieło "Kamienica. Sekrety Białej." zostało wybrane przez portal literacki "Granice.pl" w kategorii "Najlepsze książki na lato 2023 - z historią w tle". Według redakcji, powieść opowiada o odkrywaniu swojej tożsamości oraz tajemniczej przeszłości, co dla czytelnika może być podróżą pełną emocji, wzruszeń i refleksji na temat siebie, a także swoich życiowych decyzji. Warto dodać tę pozycję na swoją literacką listę tegorocznego lata.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

750 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39