Kult zagra w Białymstoku! Zgarnij bilet na koncert [KONKURS]

2023.10.16 11:51
Już niebawem polski legendarny zespół rockowy Kult wystąpi na białostockiej scenie. Będzie można usłyszeć ich najsłynniejsze utwory.
Kult zagra w Białymstoku! Zgarnij bilet na koncert [KONKURS]
Fot: Michał Buksa

Koncert zespołu Kult odbędzie się w środę (8 listopada) w Zmianie Klimatu.

Legenda polskiego rocku alternatywnego

Kult to polski zespół muzyczny założony w 1982 roku w Warszawie przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę, będący kontynuacją Novelty Poland. Ich muzyka ma korzenie w punk rocku i nowej fali, ale eksperymentują także z rockiem psychodelicznym i jazz-rockiem. Zespół jest znany ze swojego charakterystycznego brzmienia, często z wykorzystaniem instrumentów dętych oraz prowokacyjnych tekstów Kazika Staszewskiego.

Ich twórczość zawsze była nie tylko muzyką, ale także wyrazem sprzeciwu wobec systemu i bieżących wydarzeń społecznych. Teksty piosenek często niosą za sobą głębokie przesłania społeczne, co przyczyniło się do ugruntowania pozycji zespołu jako głosu pokolenia. Kult przez lata swojej działalności wydał wiele albumów i jest uważany za jedną z najważniejszych formacji w polskim rocku alternatywnym. W obecny skład zespołu wchodzą: Kazik Staszewski, Ireneusz "Jeżyk" Wereński, Rafał "Kwasek" Kwaśniewski, Tomasz Goehs, Wojciech Jabłoński, Tomasz Glazik i Janusz Zdunek.Organizujemy konkurs, w którym można wygrać bilety na wydarzenie. Można wziąć w nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: Koncert zespołu Kult

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

784 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39