Kulturalny weekend. Nasz subiektywny przewodnik po imprezach

2023.02.03 14:54
Przed nami pierwszy lutowy weekend. Choć pogoda nie nastraja do wychodzenia z domu, warto rozważyć nasze kulturalne propozycje w mieście. Na chętnych czeka wiele ciekawych wydarzeń.
Kulturalny weekend. Nasz subiektywny przewodnik po imprezach
Fot: Materiały prasowe
Królewski Balet Narodowy Gruzji

Teatr, kino, koncerty, wystawy - co wybrać? Dokąd się udać? Sprawdzamy, co dzieje się w najbliższy weekend w Białymstoku.

Już w piątek (3.02) szykują się wernisaże aż trzech wystaw w różnych instytucjach. Galeria Arsenał w siedzibie przy ul. Mickiewicza 2 otwiera wystawę "Nadzieja radykalna", która składa się z dzieł pochodzących z Kolekcji II Galerii Arsenał. Więcej informacji.

W Centrum im. L. Zamenhofa od piątku (3.02) będzie można oglądać wystawę, która odbywa się w ramach obchodów rocznicy akcji likwidacyjnej białostockiego getta. "Świat utracony. Żydzi polscy. Fotografie z lat 1918-1939" to przejmująca ekspozycja fotografii, która ukazuje realia życia w przedwojennych sztetlach i dzielnicach żydowskich. O wystawie.

Natomiast tego samego dnia w foyer Kina Forum o godz. 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy Okręgu Podlaskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Czytaj także: Dzikie piękno. Podlaska przyroda na fotografiach.

W piątek można także wybrać się na koncert w Klubie Gwint. To tutaj zagra zespół Analogs. Występ rozpocznie się o godz. 20:00. Szczegóły.

W kulturalnych planach na nadchodzący weekend nie może zabraknąć kina. Sieć Kin Helios przygotowała wiele ciekawych premier dla dorosłych, ale także filmy familijne oraz dla najmłodszych widzów. Co przyniesie pierwszy tydzień lutego w Kinach Helios?

W Kinie Forum będzie można obejrzeć filmy nagradzane i docenione przez krytyków. Repertuar Kina Forum.

Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku po raz ostatni w tym sezonie pokaże kultowy już spektakl "Zapiski oficera Armii Czerwonej" z brawurową rolą Krzysztofa Ławniczaka. Sprawdź repertuar Teatru Dramatycznego.

W Białostockim Teatrze Lalek w ten weekend zagoszczą przedstawienia: "Kulki", "Garderobiany", "Kaszalot". Repertuar BTL-u.

Nie Teatr także proponuje ciekawe wydarzenia. W piątek (3.02) czeka nas Koncert Jantar/Krawczyk w wykonaniu Agnieszki Możejko-Szekowskiej oraz Piotra Szekowskiego. Zaś w sobotę (4.02) będzie można obejrzeć spektakl komediowy z Przemysławem Sadowskim i Marcelem Wiercichowskim w głównych rolach. EL CRÉDITO to historia pewnego bankiera i jego klienta. W niedzielę (5.02) do Nie Teatru zawita Krzysztof Daukszewicz ze swoim programem satyrycznym. Szczegółowe informacje.

Podlaski Instytut Kultury zaprasza natomiast na karnawałową potańcówkę w sobotę (4.02) z Orkiestrą Galicja. Będzie można posłuchać melodii z pogranicza polsko-ukraińskiego i potańczyć. Karnawał zakończony z przytupem. Potańcówka z Orkiestrą Galicja w Spodkach.

Opera i Filharmonia Podlaska w piątek (3.02) zachęca do wysłuchania koncertu symfonicznego "Wieniawski po mistrzowsku". Repertuar Opery. W niedzielę (5.02) na widzów czekać będzie piękne i imponujące widowisko. Na Dużej Scenie Opery, przy ul. Odeskiej 1 wystąpi Królewski Balet Narodowy Gruzji. Sprawdź szczegóły.

W niedzielę (5.02) ważnym wydarzeniem będą obchody 80. rocznicy likwidacji białostockiego getta. Bowiem cała akcja zmierzająca w 1943 r. do eksterminacji białostoczan żydowskiego pochodzenia rozpoczęła się właśnie 5 lutego. W ramach obchodów będzie można wziąć udział w symbolicznym marszu ulicami, gdzie kiedyś znajdowało się getto. Odbędzie się także spotkanie z historykiem prof. Adamem Dobrońskim w Centrum im. L. Zamenhofa, zaś w Galerii im. Sleńdzińskich w siedzibie przy ul. Waryńskiego 24 zostaną odczytane fragmenty "Pamiętnika" Dawida Szpiro oraz będzie można wysłuchać koncertu muzyki żydowskiej. Białystok pamięta. Obchody rocznicy akcji likwidacyjnej getta.Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1411 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39