POLECAMY
W Białoruskim Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym w Białymstoku odbyło się ogłoszenie wyników 35 Recytatorskiego Konkursu białoruskiej poezji i prozy "Ojczyste Słowo".
Filip Chomik z Przedszkola Nr 14 w Białymstoku, Magdalena Babik ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Białymstoku, a także Natalka i Aleksander Ławreniuk z Gimnazjum Nr 3 w Bielsku Podlaskim - to laureaci tego właśnie konkursu. Głównym celem konkursu jest rozwijanie u dzieci i młodzieży zainteresowań nauką języka białoruskiego, popularyzacja twórczości w języku białoruskim oraz rozwijanie zainteresowań żywym słowem artystycznym. W tegorocznej edycji konkursu w przeglądzie centralnym wzięło udział 120 uczniów i przedszkolaków. Najlepszych interpretatorów białoruskiego słowa od sześciu lat gości Narewka. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się w ramach obchodów 50-lecia Białoruskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego.
Aktualności 15:23
Nauka 10:00
Sport 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Aktualności 2026.06.26 15:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji