Lekkoatletyczne święto już się rozpoczęło. Rozdano pierwsze medale

2017.07.21 21:15
Za nami oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Białostocka impreza to ostatnia szansa dla krajowych zawodników na wywalczenie przepustki uprawniającej do startu w zbliżających się mistrzostwach świata.
Lekkoatletyczne święto już się rozpoczęło. Rozdano pierwsze medale
Fot: Rafał Żuk

Krótko i na temat – tak wyglądała ceremonia otwarcia 93. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które w dniach 21-23.07 rozegrane zostaną na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącego się przy ul. 11 Listopada.

- To historyczna chwila dla naszego miasta. Witam wszystkich gości, witam wszystkich zawodników, którym życzę, by wygrali ze sobą i innymi uczestnikami mistrzostw. Życzę wam rekordów życiowych, Polski i świata – powiedział tuż przed rozpoczęciem imprezy Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, który chwilę później – wraz z prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – wygłosił formułę otwarcia zawodów. Część oficjalną zwieńczył pokaz sztucznych ogni i występ grupy tanecznej Lowzar.

Następnie do boju wkroczyli sportowcy. Jako pierwsze przed szczelnie wypełniającą obiekt białostocką publicznością zaprezentowały się panie – z Joanną Jóźwik na czele – które rywalizowały w biegowych eliminacjach na 800 m. W międzyczasie odbył się też konkurs rzutu oszczepem mężczyzn i bój pań w trójskoku. W piątkowe (21.07) popołudnie i wieczór rozegrano w sumie 10 finałów.

Największe emocje zaplanowane są jednak na sobotę (22.07), kiedy to walkę o złoty medal mistrzostw Polski stoczą młociarze. Faworytem zawodów jest Paweł Fajdek, ale chrapkę na krążek z najcenniejszego kruszcu ma również białostoczanin Wojciech Nowicki, który niedawno przekroczył magiczną barierę 80 m i pobił tym samym własny rekord życiowy.

Początek sobotnich zmagań zaplanowany jest na godz. 15.45. Właśnie wtedy odbędzie się chód mężczyzn na 10 km.

Więcej informacji i harmonogram mistrzostw: 93. Mistrzstwa Polski w Lekkoatletyce - Białystok

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1259 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39