Lekkoatletyka. Medale zawodników z Podlasia na Mistrzostwach Polski

2015.07.20 00:00
Aż pięć medali zdobyli zawodnicy z Podlasia na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, które są rozgrywane w Krakowie. Złoto w skoku wzwyż zdobyła Kamila Lićwinko.
Fot: Wojciech Niedźwiedzki

Lekkoatletka Podlasia Białystok nie miała sobie równych i z wynikiem 198 cm wygrała zawody. Wysokość, jaką osiągnęła Lićwinko, jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie na otwartym stadionie.

Srebro w rzucie młotem wywalczył klubowy kolega Lićwinko - Wojciech Nowicki. Młociarz z naszego regionu osiągnął odległość 73,80 m. Pierwszy w tej konkurencji był Paweł Fajdek - 79,74 m.

Drugie miejsce w biegu na 400 m przez płotki zajął Marcin Jabłoński - 51,12 s (rekord życiowy).

Kolejne srebro przypadło sztafecie 4x100 m. Panie z Bojar Białystok wystąpiły w składzie Klaudia Konopko, Martyna Dąbrowska, Katarzyna Sokólska, Sylwia Kasjanowicz.

Taki sam kolor medalu zdobyli również panowie. Sztafeta 4x100 m pobiegła w składzie Artur Wasilewski, Damian Czykier, Kamil Bijowski, Kamil Kryński.