Let's Go Outside - Drewniane Podlasie

dodane dnia: 2019-05-10 przez: paulinaa92
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2019-05-14
Maj to idealna pora, żeby wyjść na zewnątrz i zasilić się podlaską naturą, poznając przy tym bogate zasoby kulturalne i wyjątkową architekturę regionu.

"Podlaskie. Let’s Go Outside" zachęca mieszkańców Białegostoku i okolic do korzystania z tych unikalnych dóbr, zabierając ich co miesiąc w najciekawsze, często niepoznane jeszcze rejony województwa podlaskiego.

Tym razem w podróż po drewnianym Podlasiu zabiorą nas studenci koła naukowego "mała ARCHITEKTURA" z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Drewniane domy z niepowtarzalnym ozdobnym wzornictwem to jeden z atrybutów, z których słynie województwo podlaskie i zachwyca turystów z najdalszych zakątków świata. Doroteusz Fionik natomiast przeniesie nas tanecznym krokiem w okolicę przedmieść Bielska Podlaskiego, gdzie mieści się Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach, w którym od lat pielęgnowana jest wciąż żywa tradycja regionu.

Spotkaniu towarzyszyć będzie przygotowana przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej wystawa zdjęć prezentujących drewnianą architekturę Podlasia.

Na najmłodszych uczestników wydarzenia czeka wyśmienita zabawa połączona z nauką o dziedzictwie kulturowym Podlasia. Studenci z Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej poprowadzą warsztaty pt. "Drewniane chatki dziadka i babki", które każdemu pozwolą poczuć się małym architektem, tworzącym niezwykłe projekty podlaskich drewnianych chat.

Spotkanie z cyklu "Podlaskie. Let’s Go Outside" odbędzie się we wrotek, 14 maja o godz. 17.00, na VI piętrze Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A)

Wstęp wolny.

Na warsztaty pt. "Drewniane chatki dziadka i babki" można zapisywać dzieci w wieku od 6 do 12 lat do dn. 13 maja do godz. 15.00, pod numerem +85 653 77 97. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Miejsce imprezy
ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 A
15-097 Białystok
Imprezy

1143 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39