Letnie granie: Paula Biskup

dodane dnia: 2024-06-30 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Letnie granie: Paula Biskup
Termin imprezy: 2024-08-30
Nie Teatr zaprasza na Letnie Granie.

Paula Biskup pisze i komponuje własne utwory, zaskakując swoją wrażliwością i umiejętnością obserwacji świata. Jej ballada "Nie Szkodzi" w duecie z Piotrem Odoszewskim stała się hitem na polskim TikToku, co przełożyło się na prawie 10 milionów streamów w 5 tygodni i milion słuchaczy miesięcznie na Spotify. Artystka wystąpi na klimatycznym tarasie Astorii, wykona swoje największe przeboje i w pięknym, kameralnym stylu zakończy cykl Letniego grania.

Nazywa się Paula Biskup. Uważni widzowie mogą kojarzyć ją jako finalistkę programu Mam Talent, gdzie zdobyła Złoty Przycisk, przenoszący ją z przesłuchań prosto do półfinału. W finale nie wygrała, ale patrząc na zainteresowanie jej twórczością po programie – nie musiała. Jest najlepszym przykładem samouka, który pojawia się ‘znikąd’ i zachwyca każdego, kto poświęci mu choć chwilę. Sama pisze i komponuje. W swoich tekstach opisuje emocje swoje, ale i innych, bo bardzo uważnie obserwuje świat wokół siebie. Wszyscy, którzy się z nią zetkną prędzej czy później odnajdą w twórczości Pauli cząstkę siebie.

To nie puste słowa – fragment jej ostatniej ballady „Nie Szkodzi” (duet z Piotrem Odoszewskim) tak przypadł do gustu użytkownikom Tik Toka, że na przełomie marca i kwietnia b.r. nakręcono do niego ponad 15 tysięcy filmików. Popularność piosenki wiralowo przeniosła się też na inne serwisy, przynosząc Pauli prawie 10 milionów streamów w 5 tygodni i milion słuchaczy miesięcznie w serwisie Spotify.

Aktualnie intensywnie pracuje na swoje nazwisko nagrywając dziesiątki (dosłownie) piosenek pod okiem producentów, których rola często ogranicza się tylko do włączenia przycisku nagrywania. Paula dokładnie wie, co chce osiągnąć. Z dużą regularnością wydaje też już nowe utwory – fani ambitnej muzyki pop kojarzą ją z singli ‘Walczyk’ ,‘Francuska 8’ czy ‘Bal bal bal’. Część z nich ukazała się na winylu „Fatalna Dziewczyna” (2023) i ścieżce dźwiękowej do filmu „Akademia Pana Kleksa”. Obecnie Paula udaje się w stronę nieco bardziej elektronicznych brzmień („Zostań Do Rana”, „Do Księżyca”) ale mieszając je z takimi balladami jak „Nie Szkodzi” – wciąż jest tą Paulą, którą kochają fani.

Intensywnie koncertuje – fani mieli okazję zobaczyć ją na scenie głównej festiwalu Great September, na serii koncertów w warszawskiej Cafe Trema jak również na koncercie WOŚP na warszawskim Targówku. W te wakacje zobaczymy ją zarówno na koncertach plenerowych, jak i biletowanych (m.in. ENEA Edison Festival).

Start o godz. 20:00.

706 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39