Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego

dodane dnia: 2024-06-30 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Letnie granie: Wieczór z Chaplinem i Orkiestrą Ludwika Sarskiego
Termin imprezy: 2024-08-02
Nie Teatr zaprasza na Letnie Granie.

Zapraszamy na "Letnie granie" Nie Teatru w odsłonie filmowej! Pierwszy z dwóch zaplanowanych pokazów filmów z muzyką na żywo zainaugurują krótkie metraże z udziałem wybitnego aktora i ikony popkultury Charliego Chaplina. O oprawę muzyczną na żywo w rytmie tanga, swingu, jazzu, z nutką ragtime’u i muzyki klezmerskiej wybranych tytułów z kultowym Charlie Chaplinem zadba nietypowy duet – Orkiestra Ludwika Sarskiego. To będzie wieczór pod gwiazdami i w otoczeniu gwiazd. Przed projekcją muzycy uraczą nas dodatkowo autorskim recitalem.

W letni wieczór na tarasie na 3. piętrze zobaczymy dwa arcydzieła światowej kinematografii - "Charlie się żeni" i "Charlie strażakiem", okraszone dynamicznym akompaniamentem Orkiestry Ludwika Sarskiego, które dostarczą widzom niezapomnianych przeżyć, gdyż w tej samej chwili można poczuć się jak w kinie, równocześnie będąc na koncercie. Orkiestra Ludwika Sarskiego to kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę.

Orkiestra Ludwika Sarskiego ma w dorobku płytę „THE KID”, wydaną przez prestiżową wytwórnię Dux Recording Producers. Patronaty nad płytą objęły Dwójka Polskie Radio oraz TVP Kultura. Album jest hołdem dla twórczości Charliego Chaplina i inspirowany jest jego filmem „BRZDĄC”, który w 2021 roku obchodził 100. rocznicę premiery.

Orkiestra Ludwika Sarskiego jest zapraszana do współpracy przez najważniejsze media związane z kulturą w Polsce m.in.:
- koncert promujący płytę „THE KID” w ramach cyklu „Scena muzyczna” emitowany w TVP KULTURA (2022)
- oprawa muzyczna słuchowiska „Wiech” Iwony Rusek w reżyserii Łukasza Lewandowskiego - Teatr Polskiego Radia (2021)
- koncert przedpremierowy promujący płytę „THE KID” w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” w Radiu RDC (2021)
- promocja singla „Charlie’s Rag” w programie „Tego się nie wytnie” w telewizji TVP KULTURA (2021)
- „Domówka z Dwójką” - koncert z autorską muzyką do filmu niemego „Bestia” z Polą Negri w roli głównej (reż. Aleksander Hertz) - Program Drugi Polskiego Radia (2020)
- współpraca z Filmoteką Narodową - Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Polskim w Moskwie

Charlie się Żeni (1915)

Ubogi mężczyzna (Charlie Chaplin) jest z wzajemnością zakochany w panience z bogatego domu (Edna Purviance) jednak ojciec dziewczyny ma wobec niej inne plany. Aranżuje on zaręczyny z bogatym hrabią. Młodzi nie zamierzają się jednak poddać. Charlie przychodzi do domu ukochanej podając się za hrabiego. Radzi sobie całkiem dobrze do czasu, gdy niespodziewanie pojawia się prawdziwy hrabia. Niedoszły teść wyrzuca Charliego z domu. Wysyła oporną córkę na spacer z bogatym narzeczonym. Charlie nie zamierza jednak się tak łatwo poddać.

Charlie strażakiem (1916)

Charlie jest strażakiem, któremu nic nigdy się nie udaje. Pewien mężczyzna, któremu pali się dom namawia dowódcę strażaków do zignorowania pożaru. Chce bowiem uzyskać pieniądze z ubezpieczenia. Nie wie jednak, że w palącym budynku jest jego córka, ukochana dowódcy.

Start o godz. 20:00.

700 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39